КОРУПЦИЯ

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » съб сеп 09, 2006 19:24

amber написа:ами то това си зависи изцяло от политиците днес обаче чух че дории да ни приемат 2007 в европейския съюз поне няколко години нямало да признават присъди издадени в България, което донякаде ни ущетява но пък си е справедливо.

Кое му е " справедливото " , след като чужденци ще могат да извършват престъпления в България, ще ги съдят и после присъдата няма да важи в тяхната държава :?

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб сеп 09, 2006 20:47

ами аз предполагам че ще се измислят някакви допълнителни клаузи по които да могат да се уравновесят нещата. Не вярвам човек осъден за убииство в България да е напално невинен в чужбина.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » съб сеп 09, 2006 21:50

А съвсем друг е въпроса как ще се премахне корупцията при нашият нисък стандарт на живот :? Предполагам че в тази държава дори вие бих те се корумпирали :wink:

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон сеп 11, 2006 21:55

ами доста трудно ще бъде премахнате даже е почти невъзможно защото както казах вече в България няма политици които да " работят здраво " :lol: и е пълна заблуда това че обикновения човек може по някакъв начин да промени ситуацията системата е направена така че ние освен да гледаме и да си чешаме езиците по темата нищо не можем да направим. Пък дори и да иманаи малката вероятност нещо да зависи от нас хората са толкова обременени от ежедневието си че те буквално нямат сили за нищо. И цялото това обрееняване си е целенасочено колкото и да ни е тежко да гоприемем трудно ще се излезе от положението в което се намираме.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон сеп 11, 2006 22:05

Само по себе си писането не прави нищо, защото изказваш мисал която касае теб. Но когато много хора мислят и разберат, че не са сами било в случая и корупцият се замислят дали да направят нещо, а вярвайте ми има какво. Не може да гледаме как на някой му блъскат колата да се направим, че щото е малко и не ни се занимава и да не се свържем с когото трябва, а после да кажем:"Много престъпност много нещо".

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон сеп 11, 2006 22:26

да така е но за да може тълпата да се обедини около едно мнение за да може да се постигне нещо с общи усилия трябва да има лидер а ние сме обхванати от такъв нихилизъм че става много трудно да се издигне някой човек. понякога сами на себе си пречиме

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон сеп 11, 2006 22:39

Не лидерите умират в битката. умират многото войници..това е показателно. Но мисля, че мислещите хора не им е нужен лидер, нужно е да се повярва, че нещата зависят и от него.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пон сеп 11, 2006 22:48

Все пак аз смятам че лидерът е нужен повечето хора не могат да се събудят с изцяло новомислене някои трябва да ги накара да си повярват и тва не е просто мое мнение историята го показва няма революция която да е просъществувала без лидери . Наи малкото като пример можем да вземем френската . Не мисля че без Робеспиер тя е щяла да бъде толкова мащабна. Лошото при тези оратори е че не понякога а даже винаги те биват използвани от някои партия или общество за налагане на своето мнение сред тълпата.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон сеп 11, 2006 22:56

Веселото в бг реалноста е това, че революцията в голяма степен се състоя от хората които преди това управляваха. Не смятам, че всичко трябва да се съсредоточава около един човек, а екип от хора.

Вярно е че хората са обезверени. Хора които искаха да ни поведат имаше някои ни оправяха за 800 дни други обещаваха бърз и безавариен преход. Трябват и някакви парични обезпечения в повечето случаи, а това също до голяма степен е сложно.

Свестните хора по-скоро си джиткат бизнеса и лобита правят отколкото да се занимават с политика(защото в България те се принизи до проституцията дори). Човека с главно "ч" е и във всеки един от нас.

Новото или старото поколение е по-вероятно да го направи според вас? Аз мисля, че това е новото защото старото вече се е нагодило и иска да изкара без аварийно в по-голямата си степен. Иначе всички псуват пред телевизорите си....

Потребителски аватар
youkai
Новак
Регистриран: пон сеп 11, 2006 22:39

Мнение от youkai » пон сеп 11, 2006 23:23

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=

ето тук има малко имена....разгледаите ги внимателно
да корупция ще има винаги и не сме единствените но въпроса е до какво ниво ще стига и какво ще се предприема...тук за жалост не може да се предприеме нищо...жалките ни свади по въпроса из форумите и телевизията нищо не правят
и евала на политиците в днешно време- ПОЛИТИК ДА СИ !!
"Сърце ми в полето душа по земята
де че ми бегаш я съм съдбата
Умо ми у пришка език във юмрука
мама ти мръсна ела ми тука!"

Потребителски аватар
youkai
Новак

Мнение от youkai » пон сеп 11, 2006 23:42

ето една много интересна книга доста полезна по темата силно препоръчвам -
http://www.acefraud.org/index.php?id=4

може би ако секи българин си постави за цел да се информира повече какво може да направи и какво става с парите му там "ГОРЕ" нямаше да сме в този цирк
....колкото и бяла да ти е душата само въпрос на време самата среда е такава....но все пак всичко е изкуствено направено така че проблема според мен не е в политиците....

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 12, 2006 0:12

тва че информацията е недостатъчна е ясно но човек за да бъде информиран трябва да има свободно време и ясна представа от това което търси. А както сами виждаме нашето изкуствено обременено общество все още не е готово за такива подвизи. А проблема си е изцяло от политиците. Защото те са хората които трябва да бранят интересите на една държава. Никой който може да извлече някаква полза няма да се спре заради добрата си съвест. За това смятам че проблемаможе да се погледне по глобално защото според мен всички разрушителни процеси в България идват отвън.

Потребителски аватар
youkai
Новак

Мнение от youkai » вт сеп 12, 2006 0:22

какво разбираш под ИЗКУСТВЕНО ОБРЕМЕНЕНО ОБЩЕСТВО амбър (вечна;) )
и с какво право обвиняваш хора които идват от ден за ден и си заминават а нещата са такива от доста години преди тях.....
и като говорим за вина може да се пусне цяла тема за това КОЙ е виновен за корупцията в политиката дали политиците или хората които гледат отстрани без да правят нищо????

никои човек гарантирам ти няма да откаже парите които могат да му осигурят добър живот на него и на децата му заради една изгубена кауза
вече няма рицари нито скуаиъри колкото и да ти се иска......

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » вт сеп 12, 2006 0:32

ами може би това което ти разбираш под "но все пак всичко е изкуствено направено така че проблема според мен не е в политиците...." А ги обвинявам с правото което е дадено нанарода да търси сметка от управляващите си. И вече споменах че системата е така направена че малко трудно лично ти (примерно ) да направиш нещо срещу корупцията или който и да било от народа. И аз не бих отказала пари които ще ми осигурят приличен живот но важното е да има равновесие. Мислиш ли че на запад не са корумпирани? Корумпирани са но не са нагли като нашите политици все пак правят нещо дори и с цел да замажат очите на обикновенните хора. :D

Потребителски аватар
youkai
Новак

Мнение от youkai » вт сеп 12, 2006 0:41

1. мисля че не разбираш какво говориш относно изкуственото направено но няма значение
2. мисля че сме на това дередже заради типичното мислене на хората от твоя тип а именно - "ОБВИНЯВАМ еди кой си защото е политик и за мен няма други виновни"
и 3. да системата е направена така права си и тук си противоречиш вече с горните ти мнения

първо казваш че ПОЛИТИЦИТЕ са виновни а после че СИСТЕМАТА е виновна ами разберете се накрая кой е виновет моля ви се :)

иначе си права на запад е така ама аз това го казах вече още в първия ми пост като казах че не сме само ние така
чети по обстойно :twisted:

Отговори