Свобода на словото..сигурно..

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 3:18

Свободата на словото е невъзможна дори и в най-свободното общество. Има относителна свобода за изказване на мнение и то само в случай, че това мнение не противоречи на законите на обществото(писани и неписани) и текущата му политическа ориентация. Така, че в крайна сметка ни остава поне свободата на мисленето. :smt127
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » ср яну 30, 2008 20:40

Аз пък смятам, че има свобода на словото в България. Свобода на словото означава да можеш необезпокояван от никого да изкажеш мнение по даден въпрос, да изразиш несъгласие или да направиш предложение. Всеки един от нас има правото да го направи и няма да получи съдебно наказание за това. Мисля обаче, че в темата се намесват мн странични фактори, които де факто нямат общо с нея. Все пак говорим за свободата на словото, а не за "свободата" на осведомеността и за недъзите в медиите. Всеки си избира какво да публикува и как да го поднесе. Хората пък си избират какво да чуят и как да го интерпретират. А това именно е част точно от тази свобода, която се опитвате да отречете :)
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » чет яну 31, 2008 19:05

В Бълагария има свобода на словото - всеки може да каже всичко, без да носи отговорност за думите си!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Отговори