Ще гласувате ли на следващите избори?

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...

Ще гласувате ли на следващите избори?

Да
6
60%
Не
2
20%
Не знам все още
2
20%

Общо гласове: 10

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » ср сеп 13, 2006 13:54

Ще гласувам разбира се, за разлика от повечето хора които не гласуват и после само плюят по тези които са на власт. Всички трябва да гласуваме, да изберем хората които заслужават да управляват държавата. И после да не говорим кой е бил корумпиран, защото ще знаем че ние сме го избрали.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » пет сеп 22, 2006 0:03

dream_live написа:Ще гласувам разбира се, за разлика от повечето хора които не гласуват и после само плюят по тези които са на власт. Всички трябва да гласуваме, да изберем хората които заслужават да управляват държавата. И после да не говорим кой е бил корумпиран, защото ще знаем че ние сме го избрали.

Абсолютно си прав но това важи за държава в която все пак има някакъв избор а ако преразгледаме кандидатите за президент аз просто не виждам за кой да гласувам. Желая да упражня правото си на вот и ще го направя но за жалост то няма да показва никаква политическа ориентираност а напротив. И какво от това дали корумпираният сме го избрали ние или не с какво променя това нещата единствено ни показва още повече колко невежи и безсилни сме по някога :(

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » пет сеп 22, 2006 0:34

Добре, аз винаги съм симпатизирал на една от партиите. Обаче кандидата на тази партия е възможно най-неподходящия. И започвам да се колебая за кой да гласувам и дали изобщо да гласувам. Може би това се случва и повечето хора. Но има и такива които са загубили вяра във всички политици като цяло и за това няма да гласуват :?

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пет сеп 22, 2006 1:41

"Но има и такива които са загубили вяра във всички политици като цяло и за това няма да гласуват....". Така си е. Но все пак трябва да го направим. Макар и на мен да ми се иска да повярвам, че наистина нещо е възможно да се промени. Бойкотът едва ли би помогнал, просто ще се харчат излишни пари за втори тур и ще бъдат ангажирани много хора във връзка с това.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » пет сеп 22, 2006 23:04

Жалкото е че гражданин като тебе например мисли за това че ще бъдат изхарчени излишни пари, че ще бъде изгубено време през което може да се свърши нещо полезно а самите политица това не го мислят тес и купуват новите коли плетат си интригите правят с техните сметки които по никакъв начин не са свързани с общото благо. Аз ако знам че никой друг няма да иде да гласува и аз няма да отида има смисъл да бойкотираме ама е много трудно. Ето в една държава като Унгария има демонстрации срешу правителството на запад при най малкото работническата класа се вдига и си търси правата. А ние този навик го нямаме.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 23, 2006 14:45

В една друга тема от форума беше казано:"Трябва водач". Водач само не е достатъчно водачи имаше от началото на прехода трябва будна мисъл иначе хората застанали зад този човек ще са кукли и марионетки. А така да си клатиш като видиш, че после е или същото или даже по тежко.
Е зад кой ще застанете, като оставим цветове и партии?

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 15:01

Амбър, може и да е жалко това което мисля, но си помисли друго. Колко пари наистина ще бъдат изхарчени. Ами на мен специално са ми адски необходими и цепя стотинката. Не съм скръндза изобщо, ценя ги като средства и имам голям недостиг от тези финикийски знаци, но си мисля пък, това което може да се харчи като втори тур например дали не може да се вложи там където е необходимо.
=====

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Контакти:

Мнение от amber » съб сеп 23, 2006 16:02

аз това по никакъв начин не го оспорвам но като знам че тези пари няма да бъдат влижени такаили иначе че те по никакъв начин няма да ни помогнат значи трябва да се търси друг избор и на мен ми се иска да спомогнем с това но просто е навъзможно. Не трябва да бъдем като някои етнически групи които се задоволяват с нещо малко и така играя по свирката на политиците. Ние сме граждани и трябва да имаме изисквания от управляващите. И те трябва да ги спазват ако ли не ние трябва да су патърсим правата защото ги имаме и сме в правото си.
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 18:43

Политиката не е за всеки, но не всеки може да прави политика. Политикът е човек, който би трябвало да се стреми на народа да му е добре. Да благоденства народа, а не политика. Защото съвсем не е нормално в една държава да има много бедни и много богати. Иначе ще гласувам защото така трябва да бъде. :roll:
=====

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » нед сеп 24, 2006 16:03

Нека да направим една пред изборна агитация. Всеки да каже за кого би гласувал и защо точно за него.

Добавено от Vassil И направилия го ще бъде предупреден или изгонен :smt144 Точка 2. а и тук не смятам за удачно да дискутираме партии а политика като цяло.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пон сеп 25, 2006 0:44

dream_live, първо на първо и второ на пето, бих ти казала, че някак си не ми се удава да правя предизборни агитации, още повече, че в сегашната ситуация съм безпартийна /демек от никоя политическа формация/ поради простата причина, че така трябва да бъде. Нека всеки гласува според съвестта си и това което го привлича. Бих искала само да кажа, че президента има право да връща закони, ако евентуално те трябва да се преустроят, има и други права от този род. Един президент представлява държавата и той е нейния представител. Кой трябва да бъде той, това ще реши народа. Но не бих искала да се нагърбвам с несвойствени за мен задължения. Бих гласувала обаче за един мой познат който изобщо не е в ничия бюлетина, защото знае защо, по какъв начин и как. Много са малко днес хората посветили се на политическата кауза за осмисляне на "всеобщото добруване на народа" и мислят преди всичко за него, а не да извличат дивиденти за собствения си манталитет и се ширят повече отколкото е необходимо. Какво достойнство може да има един политик със 100 квадрата вила еди къде си и един обикновен човек само с 50 квадрата такъв с четиричленно семейство, при който един е безработен и децата ученици. Ами нека се позамислят политиците за това. Вярно е, че е трудно и дано наистина нещата се наредят по местата си. Много се надявам на това.
=====

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 08, 2006 17:23

ами това, че на последните няколко избори се гласува втори път поради недостиг на гласове говори само по себе си.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 22, 2006 10:50

e, ще гласувате ли днес?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Отговори