Мислите ли, че можете да обичате?

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед сеп 24, 2006 0:21

Говоря по принцип Амбър.Тези мисли са продиктувани от виждането ми за нещата, особено последните години. Всъщност единствено се съгласявам с мнението на колегата. От там нататък кой както го разбира. Проби с хора не съм правила няма и да правя. Не ми доставя удоволствие, а и не е честно. Любовта към родителите е нещо съкровено. И мисля, че я заслужават. Тя е дълбока и наистина непреходна. Липсата им, когато и да настъпи тя е осезателна. Избягвам грубите изразни средства, но понякога е необходимо човек да ги каже. Точното им наименование е такова. Извъртането на нещата едва ли е необходимост.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » нед сеп 24, 2006 0:45

симона нещо си се объркала няма никакво извартане явно не си разбрала :wink:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » нед сеп 24, 2006 1:17

Теб те разбрах правилно. Но имам навик да назовавам нещата с истинските им имена. Така, че споко. :D
=====

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » чет сеп 28, 2006 0:54

Проблемът ми е, че не могат да ме обичат :wink:

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » чет сеп 28, 2006 19:17

Какво каза?! Това със сигурност не го разбрах и мисля, че не е вярно. Някъде май казах, че между обич и любов има разлика. Обичат те със сигурност близките ти хора, ама така е да знаеш. А знае ли се дали някъде някой още не те обича а ти си нямаш на представа................... Любовта е друго нещо. Но се спрях на това което писа. Интересно, от какво ли са породени тези мисли. Хм!!!!
=====

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » чет сеп 28, 2006 19:21

dream_live написа:Проблемът ми е, че не могат да ме обичат :wink:
А нужно ли е да те обичат то ако обичаш за да те обичат значи въобще не обичаш а и за какво ти е да те обичат мен любовта на чужди хора ми е малко натрапчива и досадна по хубаво е като има разнообразие
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » пет сеп 29, 2006 0:13

amber написа:
А нужно ли е да те обичат то ако обичаш за да те обичат значи въобще не обичаш а и за какво ти е да те обичат мен любовта на чужди хора ми е малко натрапчива и досадна по хубаво е като има разнообразие

Това беше една игра с думите, която само amber разбра до някаде 8)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 29, 2006 11:50

dream_live написа:
amber написа:

Това беше една игра с думите, която само amber разбра до някаде 8)

аз разбрах заиравката. колкото до любовта на чуждите хора, която й е натрапчива, нормално е, има и по-хладни хора, които по-трудно обичат и не са толкова влюбчиви. същото личи и от думата използвана `разнообразие`. разни хора, разни идеали.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пет сеп 29, 2006 19:17

Аз пък не разбрах, даже се хванах на въдицата, но такива майтапи понякога са интересни. Все пак човек трябва даима чувство за хумор, за да става по-интересно. Е, поредната въдичка на която се хванах. А това което писах, дано не е прозвучало особено, но го писах само като помощно средство. Честно да ви кажа, ми се ще да се влюбя, макар и малко, да си припомня онова чувство, което ме караше да се вълнувам. Смешно ми прозвуча, но е факт. Така си мисля.
=====

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 29, 2006 20:03

simona написа:Аз пък не разбрах, даже се хванах на въдицата, но такива майтапи понякога са интересни. Все пак човек трябва даима чувство за хумор, за да става по-интересно. Е, поредната въдичка на която се хванах. А това което писах, дано не е прозвучало особено, но го писах само като помощно средство. Честно да ви кажа, ми се ще да се влюбя, макар и малко, да си припомня онова чувство, което ме караше да се вълнувам. Смешно ми прозвуча, но е факт. Така си мисля.

внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне :wink: :smt111
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » пет сеп 29, 2006 20:35

Ами аз наистина внимавам, но ако стане какво пък. Не е лошо. Но като говорите за тази думичка "разнообразие",свързвайки я с любовта което е приятно чувство, и ако тя наистина съществува в една връзка, то дните няма да са сиви и дълги. Колкото повече смях и по-малко напрежение има, толкова е по-интересно.
=====

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 02, 2006 10:25

simona написа:Ами аз наистина внимавам, но ако стане какво пък. Не е лошо. Но като говорите за тази думичка "разнообразие",свързвайки я с любовта което е приятно чувство, и ако тя наистина съществува в една връзка, то дните няма да са сиви и дълги. Колкото повече смях и по-малко напрежение има, толкова е по-интересно.
мисля, че когато двама души се обичат разнообразието и въобще всичко става от само себе си. Ако вече се чудиш и маеш какво да вложиш за да се запази любовта, тогава вече е лошо. Но щом се обичат - то си става само. Някакси пътя е начертан с невидими линии, които влюбените усещат и следват. ех :smt054 :smt031
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
spifo
Тишина
Регистриран: вт окт 03, 2006 0:54

Мнение от spifo » вт окт 03, 2006 1:49

Всеки може да обича. Всеки може да обича, стига да иска. Можеш да видиш изгряващото слънце, ако отвориш очи. Можеш да усетиш вяъра, ако се събудиш. Смисъла на живота е в любовта. Смисъла на любовта е да се създава живот, да се гради, да се търси и намира. Има хора които казват "Не мога да изпитвам такива чувства". Истина е, че ако си отвориш сърцето, ако го оставиш в чужди ръце, в несръчни ръце - то на парченца може би ще го намериш утре. Не бива да търсиш това което обичаш, а да обичаш това което имаш. Иначе непримирението и търсенето на винаги нещо ново, нещо по-забавно и по-хубаво от това което имаш. Може само да те доведе до постепенно избледняване. До обезсмисляне и посивяване на света в твоите очи. Защото това което исках вчера, днес е вече мое, а утре е забравено ... сякаш никога не съм копнял за него. Най-сложните неща се крият в най-простите думи и сентенций. Истината е, че истинската любов прави щастлив човека. И то не егоистичната любов, не любовта в която обичаш за да бъдеш обичан. А в любовта в която обичаш, заради самата топлина от това чувство. Труден и бавен път, е този на любовта. Може да обичаш някой в продължение на години, а да го намразиш само за миг.
Накратко мисля, че всеки е способен да изпитва любов.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт окт 03, 2006 15:46

Любовта също донякъде се учи. Хората са казали "каквото посееш туй ще пожънеш" така, че за да получиш трябва първо да дадеш. Случва се и обратното, но е по-рядко. За да обичаш истински останалите трябва да се научиш, трябва да си припомниш любовтта към себе си (не тази егоистичната).

Потребителски аватар
simona
Яко в играта

Мнение от simona » ср окт 04, 2006 0:37

Съжалявам, но парчетата на сърцето едва ли могат да се съберат. Счупеното и да го лепиш си остава счупено. Няма никакъв ефект. Който може - да обича, който се е отказал си е в негова вреда естествено. А чувството не го отричам, но вече не вярвам. А когато загубиш доверие изгубил си много неща, които едва ли някой може да ти върне. А да преоткривам топлата вода едва ли е необходимо. Не си заслужава.
=====

Отговори