Мислите ли, че можете да обичате?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мислите ли, че можете да обичате?

Мнение от Vassil » съб апр 01, 2006 0:26

Мислите че това чувство ви е присъщо или обратно никога няма да го изпитате. Изпитвали ли сте го някога?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб апр 01, 2006 1:05

Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет апр 06, 2006 18:30

Мисля си че много бързо се превързвам към хората...и ги обиквам...Понякога тези хора ме нараняват ,но понякога отвръщат със същото...Второто винаги е по-силно...Мога с ръка на сърцето да кажа,че обичам всички онези хора,които наричам свои приятели и бих дала всичко за тях...
Не мисля че има човек неспособен да обича,просто някои хора по-трудно показват чувствата си...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 11, 2006 17:20

Все пак някои казват след време, че не е им е възможно вече след като са ги разочаровали. Това беше мета въпроса един от тях...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 11, 2006 20:12

Vassil написа:Все пак някои казват след време, че не е им е възможно вече след като са ги разочаровали. Това беше мета въпроса един от тях...
ами според мен зависи от човека как ще продължи и зависи от любовта, която ще срещне. Лично за мен истинската любов е една единствена в живота..може да има много любови, но в сравнение с истинската и единствената (то се усеща като дойде) те са някакви харесваници.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет май 19, 2006 12:54

Здрасти и от мен. Реших да се намеся отново и тук, въпреки факта, че явно заради нещо казано или не - от мен някак малко май се отлъчих от колектива... аз определено преди можех да обичам, бях изключително себеотдайна и даваща. Но след няколко абсолютно разочароващи гаври с тази обич някак охладнях към всичко и всички... Страхът да не бъдеш наранен и отхвърлен наистина затваря много врати, защото сега, когато наистина има кого и защо да обичам, вече сякаш нямам какво да дам... Тъжно е, но не зная дали се лекува... Не зная също така кой е по-добрия вариант - да бъдеш наивно и вярващо безпрекусловно обичащ, или внимателен и малко по-студен... Въпреки всичко ми се ще отново да мога...с онази, детската чистота....
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » съб май 20, 2006 3:26

Амин!
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юли 03, 2006 16:10

Tea написа:Здрасти и от мен. Реших да се намеся отново и тук, въпреки факта, че явно заради нещо казано или не - от мен някак малко май се отлъчих от колектива... аз определено преди можех да обичам, бях изключително себеотдайна и даваща. Но след няколко абсолютно разочароващи гаври с тази обич някак охладнях към всичко и всички... Страхът да не бъдеш наранен и отхвърлен наистина затваря много врати, защото сега, когато наистина има кого и защо да обичам, вече сякаш нямам какво да дам... Тъжно е, но не зная дали се лекува... Не зная също така кой е по-добрия вариант - да бъдеш наивно и вярващо безпрекусловно обичащ, или внимателен и малко по-студен... Въпреки всичко ми се ще отново да мога...с онази, детската чистота....
може би сама си си отговорила в подписа си...
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб авг 19, 2006 19:54

Willow
....
Не мисля че има човек неспособен да обича,просто някои хора по-трудно показват чувствата си...
Интересно е как ние хората понякога показваме любовта си...
-Някои го показват чрез крясъци.
-други с ритници и юмруци.
-някои с изкуствено "обичам те".
-някои като не си говорят.
...

Обаче мисля нито един от всички не би искал нещата по-горе или би ги избягвал. Е тогава къде се къса нишката? В недоизказаните слова? Във взаимното неразбирателство поради говорене на "различни езици"?
Е как мислите?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт авг 22, 2006 10:51

Vassil написа:
Willow
....
Интересно е как ние хората понякога показваме любовта си...
-Някои го показват чрез крясъци.
-други с ритници и юмруци.
-някои с изкуствено "обичам те".
-някои като не си говорят.
...

Обаче мисля нито един от всички не би искал нещата по-горе или би ги избягвал. Е тогава къде се къса нишката? В недоизказаните слова? Във взаимното неразбирателство поради говорене на "различни езици"?
Е как мислите?
Много добре поднесено, трябваше по-рано да се сетя за подобен въпрос.
Според мен взаимното неразбирателство поради говорене на различни езици е само част от всичко. За да се стигне до крясъци, юмруци и счупени глави..много време се е късала нишката и накрая това се е сторил единствения начин. Но според мен не може да удряш някой от любов. Как ще го удариш ако не го мразиш или не ти е безкрайно противен в този момент.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » вт сеп 12, 2006 1:38

Да мисля че мога, но лошото е че не мога да спра :(

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 14:32

"Животът е кратък и Любовта е тази която ни подава ръка да можем да изтърпим болките и раните, които ни носи той.", винаги ми казва една моя позната. Любов, обич, това са две различни понякия. Но Любовта е съкровение. Не е необходимо постоянно да казваш "Обичам те". Доказателства винаги могат да се приведат,стига наистина другия да усети и оцени това което се прави за него. Още Гьоте по негово време е казал: "Нима Любовта има нещо общо с ума?". Хубаво ще е наистина да осмислим Любовта си към човека превзел сърцето. Един много важен орган, но до колко е възможно това?! Не зная обаче как се познава така наречената "истинска любов". Защото всеки пък когато се появи другия човек виждаш своето отражение в неговите очи. Но дали навреме се обърнали внимание как ни гледа той,как ни говори, как доказва любовта си. Дали всъщност е необходимо доказателство за това до каква степен някой ни обича?! Тя се познава най-вече по отношението и споделянето между двамата. И при всички положения да имат общи критерии които да ги сближават. Трудно е да ви кажа. Но дали пък ние не изискваме много и дали не искаме да направим или да видим в другия своя образ и подобие? Любовта е спокойствие и радост от това, че съществува човек на който можеш да разчиташ преди всичко. Опората е важна. И да не елиминираме доверието. Ако се появи съмнението тогава наистина всичко отива по дяволите. Нека го съхраним.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб сеп 23, 2006 15:05

Любовта не е само до чувства, тя изисква разбиране, компромиси и ако е истинска си струва. Не заради химията, която кара да се чувстват щастливи хората, а заради това, че малко или много тя променя човек към по-добро.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб сеп 23, 2006 18:58

Сетих се нещо, което един мой колега постоянно повтаря Vassil. Той казва "Любовта не е само секс". Сега, искам да се обоснова. В сегашната практика има една основна формула "Първо да те видя как си в леглото /моля да бъда извинена за точното наименование на нещата, но мисля, че не е необходимо да го извъртаме/, па после ще видим какво ще стане". Съвременноста чука на вратата ни. Тя е обладала сегашните мисли на много хора и те се учат как да бъдат съвременници на новия век. Етиката е непозната /не за всички/. Ценностите се промениха. Е, питам се аз, а и вас, докъде ще стигнем с това мислене. Съвсем не искам да ставам моралистка и не ми е в кръвта. Моят мироглед гледа в бъдещето и каквото и да стане явно трябва да приемам нещата такива каквито са. Но не мога да вярвам на хора, които оскверняват днешното младо поколение, а в същото време приткрито правят това което други не искат да разберат. Те са опасни. Иначе Любовта е ценно чувство и дано бъде опазено с годините, независимо от препятствията в съвместния живот които трябва да преодоляват двама души.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб сеп 23, 2006 22:54

хм темата е доста интересна и всеки има какво да каже от собствен опит моето мнение общо взето е че повечето чуства са преходни и много лесно отминават. За мен лично единствено любовта към родителите ми е нещо наистина силно и постоянно, всичко останало отминава. Може наистина да звучи много цинично " първо да го видя в леглото' но мисля че донякъде е вярно че когато двама не си допадат в леглото отношенията им се променят. Това не значи че секса е движеща сила в една връзка но за жалост и той си има голямо значение.
Съдбата обича смелите.

Отговори