Самоубииство

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Самоубииство

Мнение от Gab4o » пет мар 10, 2006 12:18

Здравейте ФоРуМцИ,
живо ме интересува мнението ви по следният въпрос. Бихте ли се самоубили? Помислете хубаво преди да отговорите. Поне 20ина секунди, не отговаряйте автоматично. Помислете - способни ли сте на подобно нещо, можете ли да посегнете на живота си поради някаква причина? И ако да - каква е тя? Ако не - защо не бихте? Можете ли да продължите напред при всякакви обстоятелства?
по-натам ще пиша още, но нека първо видя мнения.

?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет мар 10, 2006 13:30

Сега си мисля,че не бих отнела живота си за нищо на света,но човешката психика не е толкова проста и сигурно има моменти в които няма да съм толкова сигурна в отговора си...Всъщност много пъти съм го мислела но никога съм нямала смелостта да действам и се радвам за това.Мисля че и за в бъдеще няма да имам тази смелост(или по-скоро се надявам).
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.................

Мнение от dream_live » пет мар 10, 2006 19:59

До сега винаги съм си мислел че до самоубийство стигат само слабите хора, а аз винаги съм бил много силен, на моменти дори безчувствен, дори не бях се замислял за такова нещо. Но всеки има слабо място, моето се оказа едно момиче. В МОМЕНТА ДА, БИХ ГО НАПРАВИЛ, БИХ СЕ САМОУБИЛ!!!

balki
Мярвал се
Регистриран: съб мар 11, 2006 13:48
Контакти:

не си струва

Мнение от balki » съб мар 11, 2006 14:07

за да стигне до там че да си сложиш край на живота ....явно е че много трябва да си изстрадал. но след като е минало най-трудното, ..... пък и не си си дал сам живота че да си го отнемаш сам.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 13:13

това мое съзнание не е способно, но ако се промени, не отговарям. :roll:
wb

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..........................

Мнение от dream_live » пет мар 31, 2006 21:51

Някой да ли се е замислял преди да се самоубие, да ли това ще реши проблемите му, как ще повлияе това на близките му и околните? То не е решение на нищо.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Малко статистики

Мнение от BPAHA » ср апр 05, 2006 14:21

Статистиките сочат, че хора, които говорят за самоубииство или дори само го споменават на шега, са склонни да го извършат.
Дори полушеговитото "ох този проект не мога да го направя, ще се самоубия вече" е червена лампа-аларма.
В щатите 20% от хората, които говорят за самоубииство, наистина го извършват. Това е страшен процент. България вече също се нарежда в челните позиции.
Аз лично познавам хора, които са се самоубили. Сигурно всеки трети тук също знае или е познавал такива.

До желанието за самоубииство може да се стигне по много начини.
Също и до извършването му, което както виждаме от случките около нас, не е кои знае колко неизпълнимо и трудно.
Затова заключителните му думи ще опитат да опишат емоционалното състояние на самоубиеца в момента на извършването.

Естественото състояние на живота е борба за живот - това причинява силно напрежение у извършителя.
Културното битие прозвежда огромна вина и съжаление - напрежението нараства.
В последствие се появява рационалния страх, които в случая е най-големия, които някога е изпитвал човек.
В края на краищата самоубиежа умира с ОГРОМНО НАПРЕЖЕНИЕ, силен СТРАХ и ВИНА

Дали в ада има място за това?
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » чет апр 06, 2006 4:05

А кои ли са по-склонни към самоубийство, мъжете или жените?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Re: ..................

Мнение от Willow » чет апр 06, 2006 18:21

dream_live написа:А кои ли са по-склонни към самоубийство, мъжете или жените?
Незнам защо ама си мисля,че жените са по-склонни...Но иначе отчаянието не избира по пол...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » ср апр 12, 2006 2:06

Мъжете се самоубиват повече
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср апр 12, 2006 12:51

BPAHA написа:Мъжете се самоубиват повече
добре че го каза, та да се сетя нещо дето се каня да попитам от сума време. Някой може ли да изрови статистики за това коя социална група, народ, пол, възрастова граница и т.н са по-предразположени към самоубииство? Аз ще потърся, но и вие кажете ако намерите.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 14, 2006 13:17

Гррр... наистина разбиваща тема... много се плаша от хората, които твърдят, че са способни на това нещо. Аз го приемам като нещо, което не трябва дори да се мисли... въпреки че аз съм стигала на около педя от изпълнението на това безумие. Два пъти при това. И само поради щастливи случайности съм тук сега. Но през призмата на времето всичко изглежда нелепо и почти детско. Смисъл няма. Това не е бягство или решение. Все пак за всичко лошо Вселената се отплаща с нещо хубаво. В това трябва да вярваме. Врана, този твоя стил... всеки път ме впечетляваш, определено:))) Поздравявам те...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед апр 16, 2006 1:41

Ще кажа защо бях против това да има такава тема във форума...Навсякъде по централни новини, веснтици и интернет ни засипват с "лоши новини" - някой "гръмнали" друг откраднал. Хората навсякъде са се наслушали на лоши неща... Смятам, че в основата на човешката природа има и много песимизъм. Почти всеки интелигентен човек е минал през този етап един или няколко пъти, а мисълта поне 10-на. Нека засегна една гледна точка. Е щом имате време за губене и искате да го загубите по този бърз начин направете нещо за нещата около вас... Хайде нека има и малко крайни мнения. :)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 16, 2006 11:25

Преди време бях толкова убедена, че скоро ще сложа своя край, че написах писмо, отправено към хората, което сложих на място, където щяха да го открият след смъртта ми. :smt124
Изображение
Изображение

Luzus Nature
Тишина
Регистриран: нед апр 16, 2006 13:47

Мнение от Luzus Nature » нед апр 16, 2006 14:06

Има ли човек, който НИКОГА да не е мислил за самоубийство? Според мен няма. Това е само идея, може би дори и не на съвсем съзнателно ниво, докато не се помисли рационално и не се намери изход от ситуацията. Защото нещата от живота карат хората да се самоубиват. Има изключения, които подлежат на лечение :roll:
Лично аз винаги ссъм смятала, че самоубийтвото е лично право. Ако го искаш - направи го.
Религията го разглежда като грях, а според някои по-нови изследвания на отделянето на душата от тялото се доказа, че при убийство или самоубийство душата напуска тялото трудно. Сякаш беснее.
Майка ми чете доста за преражданията и ми е казвала, че душите на самоубийците не се прераждат, не се развиват и остават на едно ниво (в случая живота се разглежда като учебен час от който си избягал, а душата - като изхвърлен за лошо поведение ученик).
Да сложиш край на живота си не е решение. Най-малкото можеш да помолиш някой да ти помогне от любов към ближния :wink:

А какво мислите за неизлечимо болните, които искат да сложат край на живота си :?:

Отговори