имам право на това, на онова..

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 21, 2007 10:25

Ехее, не очаквах чак такъв върл песимизъм от тебе! Само десет години ли? недей така, плашиш:) Да, сами ограничаваме правата си, колкото повече ставаме и колкото повече искаме. Обаче знаеш още от часовете по биология - всеки вид разсте, развива се, достига апогея си и бавно замира. Мисля си, че имаме още много време дотогава. :) Споко с бункерите и лопатите.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет дек 21, 2007 14:19

Tea моето мнение е дори по-песимистично дори и от това на gorski_, но ще го смегча заради това, че като администратор не трябва да вземам позиция до крайности, а да давам баланс със мненията си. "Децата на хората" ми го препоръча един приятел, някои от филмите които посочих в друга тема, разни книги, разни започнали процеси показват, че мизерията почва и ще бъде дори по-сериозна първо в страни извън България, а после и при нас защото ние хората сме леееко-далеко неудовлетворени докато се напиваме, преяждаме и се*** върху планетата си докато много хора си умират от глад. Много е лесно да виним останалите си за собствената си "мизерия" и само да си мърморим без нищо да правим. Е, това е смекчено от мен.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб дек 29, 2007 1:56

6. В космоса няма нищо вечно - всички обекти, както и живите организми преминават през цикъла: раждане, развитие, смърт.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » съб дек 29, 2007 14:27

7. В космоса няма такова нещо като раждане и смърт. Има взаимно влияние на енергии и сили.
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 21, 2008 1:21

А ние живите същества на земята не сме ли в космоса? Или може би живите организми се създават благодарение само на енергийно взаимодействие? Две полета си взаимодействат, преборват си силите и хоп получава се живо организъмче? Туй ли е магията на живота?
ВРАНА всичко което съществува днес е било родено някога и ще умре някога. Това е което знам аз.
И мисля, че имаме право преди всичко на живот и свързаните с него екстри.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт яну 22, 2008 13:34

Имаш право на това което сам си позволиш,
а нямаш на това което сам си забраниш

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт май 26, 2009 18:39

Като цяло имаме право на свобода, но тя сама по себе си трябва да бъде извоювана и което е по-интересното, по-неприятното (за някои) е това, че битката за нея не спира със всеки миг. Разбира се наред с правата имаме и задължения - не може едното без другото.

Отговори