имам право на това, на онова..

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср мар 08, 2006 2:46

За каквото се пребориш като начало...

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 13:32

и аз си мислех, че имам право. но нямам право на нищо.
все пак, не бих казал на друг, че няма право. доколкото зависи от мен, аз бих му помогнал. но не очаквам принципно нищо.
wb

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 15:26

е да, много тъжно е да кажеш на някого, че няма право, да му откажеш по този начин. не бих искал аз да го правя. но вече не вярвам в човека. дори се уплаших донякъде. вчера гледах един клип за жестоко отношение към животните. беше жестоко повече отколкото можете да си представите. и си помислих, каква е разликата, ако в един момент обстоятелствата се подредят така, че аз да се окажа в подобно положение.
wb

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

....................

Мнение от dream_live » нед мар 12, 2006 20:06

А кой определя - " кой на какво има право" ???

test
Намиращ
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 22:50

принципно, като идея, по-добре е всеки човек да си определя сам. от един човек към друг човек, като взаимно признание на права. но не като задължение, а като желание, което е прието за собствено, с разбирането за неговото добро.

можем да започнем една листа с права:

когато си гладен, имаш право да те нахранят.
когато потърсиш помощ, имаш право да ти окажат подкрепа (поне да се опитат).
когато си безпомощен, имаш право да не те нападат.
когато се оттеглиш, имаш право да си сам.
когато умреш, имаш право да помислят нещо добро за теб.
wb

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..............

Мнение от dream_live » пон мар 13, 2006 20:56

Става въпрос за прости неща от всекидневието, какви права имам аз и какви права имат другите. Дали тяхните са същите като моите и т.н.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пон мар 20, 2006 17:25

Аз мисля,че всеки трябва да има право на всичко ако това всичко не вреди никому...А доколко е така незнам
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср мар 22, 2006 16:27

Тук е България ...Ако не си го извоюваш нямаш право на нищо.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

...................

Мнение от dream_live » пет мар 31, 2006 21:56

Често ми се случва да използвам правата си за разлика от другите, и те определят поведението ми за позъорско.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 14, 2006 12:55

Здрасти... позволявам си едно скромно мнение, макар че отдавна не съм се включвала, надявам се да не съм напълно забравена:) Та въпросното ми скромно мнение твърди, че всеки един от нас има своите права и задължения. Взаимно свързани са, не само като закони, а като всекидневие. Ако имаш права, имаш и задължения, а ако изпълняваш задълженията си, тогава имаш правата. Иначе казано - дай, за да ти се даде. Стар закон:) това е от мен
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср ное 28, 2007 12:41

Всеки получава каквото заслужава :). Или както Перикъл е казал на атиняните: "На всекиму според заслугите".

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » пон дек 03, 2007 12:10

Имате право да мълчите. Това ви дава света. Всичко останало се използва срещу вас!
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 14, 2007 9:51

Всъщност светът ни дава много повече права. Въпросът е в това да се научим да ги използваме и да ги държим в хармония с задълженията си. Равновесието е важно. Тогава ще имаме правото да живеем възможно най-близо до начина, по който искаме. Казвам го така, защото всички знаем, че точно по озни начин няма начин. Което пък съвсем не обезмисля стремежът, защото без него сме заникъде. Трябва да защитаваме правата си, но и да отчитаме същите на другите. Иначе просто не върви...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт дек 18, 2007 10:06

Всичко е въпрос на собствена организация на мирогледа. Колкото хора има тук, толкова различни мнения ще има. Аз за себе си имам достатъчно дадени права и ги използвам. За обстоятелства като време и пари не мми се говори - те никога не са били константа, няма смисъл да се говори за тях - днес са тук, утре ги няма, вдругиден пък са страшно много. Системата на живот всъщност не е ограничаваща, мисленето ни е такова. А колкото до престъпниците - те са просто превишили и надценили правата си, но те не взимат от нашите права. Най-важното, на което имаме право, е правото ни на борба. А след него всичко си идва на мястото - когато изкристализира мисълта, че може би може и по-иначе, тогава всичко бавно започва да си идва на мястото.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 0:40

Съществуваме защото има ред. Този ред се гради на правила и права. Ако ги няма ще има анархия, разрушение и т.н.. Правата ни са дадени, за да можем да имаме оптимална свобода в живота, без да вредим на останалите. Както каза Теа, всичко е равновесие. Но самия факт, че сме интелегентни същества, съобразяващи ситуацията си, имащи копнежи, желания, мечти, виждат правата си като недостатъчни. Тогава идва моментът на съмнението. Аз вярвам в конспирациите и мога да споделя мнението, че сме доста ограничени, но се замислете. Населението на Земята расте постоянно, а ресурсите се изчерпват...как да се постигне баланс така? В един момент "правата" ще са само термин. Права ще има човекът с оръжието и армията зад гърба си. Ако бяхме едни по-прости организми, нямаше да си блъскаме главите с такива проблеми и щяхме да сме доволни и от малкото което имаме. Но на, колкото сме по разумни, толкова сме и по-зли.

Ако правата които са ви дадени сега не ви задоволяват, изчакайте още десетина години. Тогава или вместо име ще имате сериен номер или ще сте на фронта.

Нека се радваме на правата си сега. Докато има още свестни съдии или органи на реда, ще има и права. Инъчи фащайте лопатите и си копайте бункер.
No faith, only the power of will
Изображение

Отговори