greshno li e da obi4ash 4ovek ot tvoia pol?

greshno li e da obi4ash 4ovek ot tvoia pol

da spored men niama smisyl
3
18%
ne no ne sym opitval
5
29%
ne v liubovta niama nisto zabraneno
9
53%

Общо гласове: 17

deana

greshno li e da obi4ash 4ovek ot tvoia pol?

Мнение от deana » ср сеп 29, 2004 22:35

1 da spored men niama smisyl
2 ne no ne sym opitval
3 ne v liubovta niama nisto zabraneno

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет окт 01, 2004 21:40

Първо позволих си да преместя анкетата на Деана за по-прегледно.
Според мен това е нещо нормално почти толкова колкото да обичаш човек от друг пол.Има хора които са се родили или с повече тестостерон към ембриона по време на бремнноста на майката (за жени) или с недостатъчно за мъже което е предопределило тяхната съдба. В началото на века това се е смятало за психично отклонение, но сега това е нормално,даже има и бракове вече такива.
Аз отстоявам мнението на тези хора за привличане към техния пол макар и да е различно от моето, при условие че не ми пречат да си имам собствено мнение за нещата :)
Make love... :P

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

да

Мнение от BPAHA » пон фев 28, 2005 15:35

В тоя случай Бог щеше да ни направи като охлювите. еднополови лигави хермафродити
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

dimo
Търсещ
Регистриран: ср юли 14, 2004 0:24
Контакти:

Мнение от dimo » съб май 28, 2005 12:55

Vassil написа:Първо позволих си да преместя анкетата на Деана за по-прегледно.
Според мен това е нещо нормално почти толкова колкото да обичаш човек от друг пол.Има хора които са се родили или с повече тестостерон към ембриона по време на бремнноста на майката (за жени) или с недостатъчно за мъже което е предопределило тяхната съдба. В началото на века това се е смятало за психично отклонение, но сега това е нормално,даже има и бракове вече такива.
Аз отстоявам мнението на тези хора за привличане към техния пол макар и да е различно от моето, при условие че не ми пречат да си имам собствено мнение за нещата :)
Make love... :P
Predstavi si togava svqt samo ot pedali i lezbiiki super a nqmam nishto protiv raztrela za takiva.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юни 17, 2005 15:12

Мисля, че самия въпрос е зададен неправилно или по-ско подвеждащо..грешно..какво разбирате под грешно?! по-скоро неправилно, нередно. Според мен е нередно и е срещу Библията и Господ, а щом е срещу тях значи не одобрявам.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

anonimna
Тишина
Регистриран: нед окт 23, 2005 20:27

Мнение от anonimna » нед окт 23, 2005 20:37

vseki 4ovek ima pravo da obi4a koito si poiska i kakto si poiska,,,ne e izvrateno,ne e nenormalno...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

ами,

Мнение от Gab4o » нед окт 30, 2005 0:16

anonimna написа:vseki 4ovek ima pravo da obi4a koito si poiska i kakto si poiska,,,ne e izvrateno,ne e nenormalno...
По тази логика всеки може да си прави каквото поиска и както си поиска, а не е съвсем така, нали...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пон окт 31, 2005 16:18

Аз мисля че всеки има право да обича когото си иска.Нима някой може да заповядва на чувствата си ? А и има разлика от обич до обич аз например обичам всичките си приятели и прятелки да не би да сам обратна?
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 01, 2005 13:31

Willow написа:Аз мисля че всеки има право да обича когото си иска.Нима някой може да заповядва на чувствата си ? А и има разлика от обич до обич аз например обичам всичките си приятели и прятелки да не би да сам обратна?
Willow ,
тук не става въпрос за приятелска любов, мисля че темата беше точно за ..друг вид любов с човека от твоя пол. Аз също смятам, че можеш да изпитваш обич и то голяма към приятелка ако си жена или към приятел ако си мъж, но..както вече споменах - приятелска единствено. Вече нещо друго не е нормално според мен.
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » вт ное 01, 2005 23:42

Ами до сега не ми се е случвало да има нещо пове4е, но мисля че "нормално"и "ненормално" са относителни понятия. Кой може да каже кое е нормално и кое не или кое е грешно и кое не?Не мисля че съм аз човека и затова възприемам че и тези хора ,които обичат други от своя пол ,са също нормални.Все пак както казах не мисля че някои може да стане господар на сърцето си.Имисля че не трябва да съдим тези хора за това че имат разли4ни възгледи от нашите и за това че са се родили различни.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет ное 03, 2005 0:24

Willow написа:Ами до сега не ми се е случвало да има нещо пове4е, но мисля че "нормално"и "ненормално" са относителни понятия. Кой може да каже кое е нормално и кое не или кое е грешно и кое не?Не мисля че съм аз човека и затова възприемам че и тези хора ,които обичат други от своя пол ,са също нормални.Все пак както казах не мисля че някои може да стане господар на сърцето си.Имисля че не трябва да съдим тези хора за това че имат разли4ни възгледи от нашите и за това че са се родили различни.
Колкото до това дали може да се каже кое е правилно и кое грешно..аз както съм споменала някъде по-горе в постовете си, смятам, че е против Бога..а аз съм доста набожна. Ето според какво съдя дали е правилно или не :wink:
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » чет ное 03, 2005 1:17

Ами ти си права от гледна точка на религията която изповядваш и е много хубаво че си набожна защото вярата крепи човека.Но аз не съм християнка не че имам нещо против християнството напротив,но просто не ми съвпадат възгледите за живота с общоприетите християнски разбирания.И не разбирам възможно ли е след като Бог е създал тези хора такива да ги съди за това.
P.S.Не оставай с погрешно впечатление-не оспорвам това в което вярваш защото няма какво да оспорвам вярата е строго индивидуално нещо и всеки я разбира и тълкува по свой начин.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » чет ное 03, 2005 18:51

тук аз заемам междинна позиция.

1) не е възможно схващанията на древните да са били чак толкова погрешни. част от тази мъдрост откриваме в библията.

2) древността не може да бъде единствен критерий, поради развитието, което е настъпило в човешкото общество (знанието на човека за себе си, промяната на стереотипите на мислене, и, може би, на човешката мисъл изобщо - напр. т.нар. "поумняване")

3) според мен въпросът няма абсолютен характер. разбира се, че всеки е свободен да чувства и върши това, което е естесвено за неговата натура, но винаги съществува едно "но" свързано с интереса на обществото като цяло. обръщаме внимание на влиянието, което индивидуалните действия имат върху останалите членове на обществото.

4) в случай, че хомосексуалността е биологически детерминирана, по начин, че обществената среда не оказва влияние върху хомосексуалността на човека, то не виждам никакъв проблем въпросното поведение да бъде напълно толерирано.

5) в случай, че 4) не е напълно вярно, както се съмнявам да е положението, то е препоръчителна известна резервираност по отношение на хомосексуалното поведение, особено когато то е явно и, дори, някои биха казали, демонстративно.

6) аргументите към 5) естествено са, че общественият интерес не се припокрива с толерирането на хомосексуалността, като под обществен интерес се има предвид например грижа за стабилността на семейството, или за моделите на възпитание на децата, т.нар. ценности.

7) разбира се към точка 6) съществуват много по-съществени проблеми, различни от хомосексуалността (напр. разводи, семейно насилие, бедност, семейни модели и възпитание). така че, съвсем излишно е точно на въпроса с хомосексуалността да се обръща такова внимание.

8) ако погледнем на проблема в перспектива - ако се появи хормонална терапия, която да лекува биологическата хомосексуалност, то каква би трябвало да бъде нашата позиция. това е по-сериозен въпрос.

9) някои биха казали, че щом природните закони наказват хомосексуалността, по начин, че хомосексуалните индивиди имат по-малка вероятност да оставят потомство, но въпреки това гените на хомосексуалността са оцеляли до този момент, то тези гени се явяват естествени и имат право да съществуват наравно с останалите.

10) другата гледна точка е за активна намеса в процесите на селекция на природата, но тук противоречията са още по-сериозни и няма смисъл да започваме с тази тема.

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пет ное 04, 2005 1:10

Ще си позволя да коментирам някои от точките от поста на test за да изкажа мнението си по въпроса.
По първа точка съм съгласна ,че е невъзможно схващанията на древните да са били толкова погрешни и дори мисля, че в някои отношения те са били по-прави от нас в момента.Но нека не забравяме,че християнството не е единствена религия и ,че има и по-древни от него религии,които не отхвърлят различните от нас(хората които изпитват влечение към другия пол).А и всичко което не е било огодно на църквата е било отхвърляно ,например сега всички знаем, че земята е кръгла и ,че слънцето не се върти около нея ,но в миналото за тези твърдения са загинали хора.
По третата точка мога да кажа ,че съм съгласна ,че трябва да се съобразяваме с общественото мнение ,но не бива и да пренебрегваме мнението на отделната личност.
По осма точка мисля ,че ако бъде създадена такава терапия всеки трябва да е свободен да направи своя избор ,а не обществото да решава вместо него, все пак ако се харесват такива каквито са(хората с влечение към същия пол)защо им е да се променят?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет ное 04, 2005 3:09

Винаги когато нещо не е обичайно е нормално то да не бъде толерирано от някои хора и да зависи и да не зависи от човека спрямо който е проявена дискриминация. В някои общества имайки впредвид изостанали племена е нормално. Например има място в което е нормална любовта между мъже и за да не забременеят ядат лимони-излгежда е ефективно хахаха.
От гледна точка на това да разглеждаме някои качесва като "наказание" природата е създала механизъм така, че освен "алфите" организмите с най-високо йерархично ниво съчетавайки в себеси оптималните за оцеляване на вида качества да делят пространство и с такива които имат различни дори обратни на тези качества. Природата е заложила тези механизми за да може при непредвидени обстоятелства(различни от обичайните) тези "омега" индивиди да "спасят положението". Така, че дори така погледнато по животински без влияние на останалите фактори те имат равното право.
Исторически погледнато в развитието на човек се повтарят нива на сексуално развитие и сексуален спад. Моменти в които мнението на хората коренно се е променяло до неузнаваемост относно тази така разисквана област. Има много архетипи и много табута предизвикани поради една или друга причина.
Тези хора са били по един или начин разисквани обширно - периоди като инквизицията, Третият райх и неговата чиста раса са само части от големия пъзел.

Отговори