Кога последно направихте нещо добро...

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Кога последно направихте нещо добро...

Мнение от Vassil » пет фев 03, 2006 2:13

...без отплата,без очаквания за обратна връзка?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет фев 03, 2006 22:25

Ами напоследък се чувствам адски пълноценна защото започнах да се занимавам сериозно с благотворителна и природозащитна дейност.Подготвихме(не само аз ,много хора, помагахме си взаимно)едно шоу за дечица ...то ми отнемаше цялото време на последък,но винаги се чувствах приятно уморена,полезна....
Но за конкретна добра постъпка се сещтам че преди ден два помогнах на два много близки за мен човека да преодолеят депресиите си и това че сега пак се усмихват е най-голямата ми награда :D
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » съб фев 04, 2006 21:41

браво, браво Willow
Сега ще имаш по-малко угризения пред Онзи
Статистиките сочат, че хора занимаващите с благотворителност имат живописно минало, изпълнено с съжаления и огризения.
Но после след като дадеш на малко дечица малко шоута, можеш да умреш усмихнат и да кажеш: "Ето аз правих добро! Блажен съм. Специален съм"
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » нед фев 05, 2006 19:51

А хората които неправят нищо, какво сочи статистиката за тях?

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

................

Мнение от dream_live » нед фев 05, 2006 19:53

Те какво си казват?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пон фев 06, 2006 18:18

BPAHA написа:браво, браво Willow
Сега ще имаш по-малко угризения пред Онзи
Статистиките сочат, че хора занимаващите с благотворителност имат живописно минало, изпълнено с съжаления и огризения.
Но после след като дадеш на малко дечица малко шоута, можеш да умреш усмихнат и да кажеш: "Ето аз правих добро! Блажен съм. Специален съм"
Е*ала съм ги статистиките!Твоя баща не е пребивал майка ти нали?Или сигурно не си гледал как най-близкия за теб човек умира в болницата и ти не можеш нищо да направиш?Ех чее живописно нали?
И въобще не ми пука за Онзи както го наричаш...и не искам да съм специална...

Добавено от: Black^Dead^Empty^Soul

Willow, скъпа, няма нужда да използваш думи като тази, с която започна по-горе. Сигурна съм, че никой не е искал да те обиди. Просто хората и мненията са различни.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 14:33

преди две седмици, обаче когато доброто, което направих, прекали и ми се качи на главата, изпъдих го.
wb

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб окт 21, 2006 23:39

Преди години правих много добро. Сега, не че не правя, но отбягвам да го правя и знаете ли защо: Беше ми втълпено да не отговарям на лошото с лошо, а да го заобиколя с една благонадеждна усмивка и подам ръка на този който иска да ме удави в един литър вода даже. Разбрах, че колкото и да се мъча да бъда добричка, нещата не вървят. Не зная вече каква да бъда. Затова предприех средната линия на поведение. Дали е правилна не зная, но на мен ми е добре. Макар в действителност наистина рядко да получавам нещо добро, все пак е нещо. Предполагам обаче, че не съм само аз. Хората станахме малко егоисти и колкото и да е неприятно, факта си е налице. Само не зная каква е перспективата на "доброто" и дали изобщо няма да потъне в забвение. Дано все пак останат хора които да го припомнят от време навреме.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
PeNeLoPa
Новак
Регистриран: вт дек 12, 2006 9:53
Контакти:

Мнение от PeNeLoPa » вт дек 12, 2006 12:38

Всеки ден правя Добро , но не получавам същото :(
ReMeMbeR nO oNe geTs oUt oF LiFe AloNe ....

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пет яну 26, 2007 2:49

Последно направих добро миналата събота. Зарадвах едно 10-годишно момиченце с подарък, който на мен не ми костваше нищо на фона на щастието на това дете. Момиченцето беше адски щастливо, което ме направи и мен щастлива.
По принцип гледам да помагам на хората с каквото мога. Последната седмица не съм правила друго добро понеже бях болна и основно си седях вкъщи. А може и да съм направила добро на някой онлайн :)
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пет яну 26, 2007 17:17

Последно добро направих днес........ Но се чудя докога да продължавам - нали знаете няма ненакзано добро (за съжаление)
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

Мнение от dream_live » пон яну 29, 2007 19:32

Много често правя добри неща но не ми се отговаря със същото - и честно казано започва да ми писва :twisted:

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пет юни 29, 2007 22:13

Ами днес направих поне две добри неща, за които чух "Благодаря" и много още дреболийки, дреболийките ги правя всеки ден. Днес например услужих на приятел със солидна сума пари, необходима за медицински изследвания. А на улицата видях момиче, което в този момент видя, че панделката на едната му плитка е паднала някъде, огледа се, но явно бързаше и продължи. 50м по-нататък видях панделката, обърнах се, момичето го нямаше, взех я и затичах обратно, обиколих малко улиците, защото не видях в коя пресечка зави, но я намерих и и я дадох.
Чувствам се хубаво, когато успея да подаря на някого една усмивка в това забързано и отчуждено ежедневие.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » нед юли 01, 2007 17:41

Вчера беше концерта на ManowaR, аз бях най-отпред ама от жегите припаднах и ме изнесоха в страни. Случайно се видях с един приятел, който па са чудел от де да вземе билет да вкара един друг човек. В крайна сметка дадох моя билет и помогнах на въпросния трети приятел :) който просто едва не ме разцелува. Той заслужаваше да ги види!
No faith, only the power of will
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » вт юли 03, 2007 11:28

Днес окуражих, дадох опора на приятел да понесе напрежението около животоспасяваща операция на близък за него човек. Сега стискам палци и се моля и знам, че щом свърши операцията, ще се обади.

Отговори