Сексуална култура

Бихте ли посещвали частен учител/учителка за частни уроци по секс

Анкетата завърши на чет юни 07, 2007 11:18

О, да!
5
29%
Не!
11
65%
Нямам нужда, аз съм върха в леглото
1
6%

Общо гласове: 17

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » чет май 10, 2007 21:40

Tea написа: Gab4o, да вдигнем чаши в чест на изключенията и за това, че ги има. Иначе сме заникъде.
За това сме общество, а не стадо!!!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб май 12, 2007 19:43

Е аз ще кажа че изключенията ги има. Каквото си направиш.. С какъвто се събереш.. Знаете тези изрази как свършват. Но нещата започват с това: Какво даваш ти, останалото е и доза късмет.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон май 14, 2007 8:41

Все си мисля, че като опре до късмет в леглото, работата отива на зле. Предпочитам уменията. Всичко е в кръга на шегата, разбира се :lol: :lol: :lol:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед фев 22, 2009 20:43

Според вас в кои слоеве на обществото липсва най-много сексуалната култура? Е..било слоеве, възрастова граница..изобщо какви са вашите наблюдения?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед мар 22, 2009 22:32

В ромския етнос...Има жени, които раждат през година........
Освен това много рано спазаряват момичетата...

За сексуалната култура...Сексът е една необходимост. Когато нещата се случват с любим човек, е ... прекрасно.

Първо: интерес, романтични очаквания и много често разочарования.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 22, 2009 23:23

anahata написа:В ромския етнос...Има жени, които раждат през година........
Освен това много рано спазаряват момичетата...

За сексуалната култура...Сексът е една необходимост. Когато нещата се случват с любим човек, е ... прекрасно.

Първо: интерес, романтични очаквания и много често разочарования.

бе истината е, че те като не могат да говорят, за каква сексуална култура говорим...което води, че въпросната култура зависи от соц. статус
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон мар 23, 2009 10:57

Gab4o, права си за това с говорено. И все ми се струва, че това при ромите не е заради липса на култура. Те са си още номадски племена и това с многото деца не е поради липса на информация. Не ги съжалявам или упреквам, може би само не одобрявам, но това е на друга основа. Главно защото съм дискриминирана заради тях в собствената си държава. Но това е друга болна тема и тя няма общо със сексуалната култура. Не съм съгласна, че при тях е проблем. Ако имат сто презерватива, те ще ги напълнят с вода и ше ги мятат по колите. Иначе въпроса трябва да бъде обърнат към младите българи тук и сега, които нямат почти никаква такава. За тях сексът е нещо друго, не това, което би трябвало да бъде.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » вт мар 24, 2009 8:07

Говорил съм с роми за секс и контрацептиви - та мнението им за презервативите се люшкаше между това "че били вредни" и "че намаляли удоволствието", за хапчетата "нямали пари", а прексънат полов акт -" АААААА да го вадя гат ми е най убаво......." Така че при тях децата са просто следствие от секса, а в последсвтвие се превръщат в източници на пари.......
Имаше един виц: Защо ромите мразят влаковете? Защото са свалени от влака на еволюцията (били са без билети) на гара "Каменна Ера"......
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт мар 24, 2009 11:16

Лелеле мега ме изкефихте какво се е зафоримо тук. И влакове и хапчета и презервативи...

Ами от друга гледна точка... Докато интелигентните хора си мислят да имат ли деца, едно ли да е други са вече с 5 "напред". Забавна работа...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет мар 27, 2009 13:03

Забавно е, наистина. Забавно е как не мислят за бъдещето на това, което създават. Наскоро с приятеля ми разнищвахме дали някак си генетично им е заложено да не искат да се развиват - нито културно, нито емоционално, нито еволюционно. Да, "братята роми". Съжалявам, мразя този израз. Много от нещата са ми на лична основа, но напоследък съм расист. Вчера един брутално пиан брат повръщаше в автобуса, лягаше по земята, пипаше момичетата и накрая за малко не стана бой. Общо взето красива картинка. След десет години дванадесетте му деца ще правят точно съшото. Не е честно. И не системата е виновна. Щом има изключения, значи може. И тук вече не опира до сексуална култура, а до генетично заложено нежелание за нещо повече.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 02, 2009 22:18

Може би всичко опира в крайна сметка не само до желание за получаване на по-висока сексуална култура, а до начин на живот, на мен, която съм доста по-възрастна ми прави впечатление, че у много млади хора вече е формирана представата за това що е секс и какви са последиците от хаотичния секс.
Има много млади хора, говоря за възрастта от 25 до 30 годишна възраст, които ме учудват с изключително позитивното мислене в тази посока.
Но си мисля, че малките тези дето са под 18 г. са абсолютно изоставени на течението. Факт, който ме безпокои, защото в крайна сметка от незнание човек най-много може да си навреди.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт апр 14, 2009 10:41

В Щатите от няколко години младите хора започват отново да възприемат ценности от типа на въздържание от секс преди брака и т.н. Наистина когато го разбрах, съвсем не очаквах това да е вдействителност, но е така - все повече млади хора там се завръщат към тези ценности (друг е въпроса дали одобрявам тези ценности). Не зная за каква култура иде реч, но какво може да бъде катализатор на такова нещо? Не знам, странно ми е. Не го разбирам и въпреки това съм очарована...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт апр 14, 2009 17:47

Tea написа:В Щатите от няколко години младите хора започват отново да възприемат ценности от типа на въздържание от секс преди брака и т.н. Наистина когато го разбрах, съвсем не очаквах това да е вдействителност, но е така - все повече млади хора там се завръщат към тези ценности (друг е въпроса дали одобрявам тези ценности). Не зная за каква култура иде реч, но какво може да бъде катализатор на такова нещо? Не знам, странно ми е. Не го разбирам и въпреки това съм очарована...

може ли да кажеш откъде го чу това? Защото аз имам доста приятели по различните кътчета на САЩ и лееко не чувам такива работи. Даже точно обратното
Последна промяна от Gab4o на ср апр 15, 2009 0:34, променено общо 1 път.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср апр 15, 2009 0:10

Ок, нека го кажем така - опитвам се да поддържам връзка с максимално много хора - независимо дали са тук или зад океана (брей, това си е клише...). Та тези хора също поддържат връзка с разни хора и така. Това като цяло се нарича комуникация. Радвам се, че те забавлявам. Но има хора всякакви и не изключвам възможността да съществуват и двете крайности.

Отговори