Сексуална култура

Бихте ли посещвали частен учител/учителка за частни уроци по секс

Анкетата завърши на чет юни 07, 2007 11:18

О, да!
5
29%
Не!
11
65%
Нямам нужда, аз съм върха в леглото
1
6%

Общо гласове: 17

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 11:52

а дали родителите говорят достатъчно с децата по тази тема и им обясняват или пък въобще не трябва? какво смятате
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 15:14

по-добре да не ми обясняват (за секса). не искам да правя каквато и да е асоциация между родителите ми и секса.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет дек 02, 2005 17:25

имах предвид още като мънички - все пак да ти кажат, че момченцата се различават от момиченцата :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » нед дек 11, 2005 23:40

И кво? :roll:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон дек 12, 2005 1:24

Human_Paun4o написа:И кво? :roll:
ми ти кажи де :}
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » вт дек 13, 2005 2:40

А на колко години е нормално да започнеш да водиш полов живот?
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт дек 13, 2005 13:25

Willow написа:А на колко години е нормално да започнеш да водиш полов живот?
според мен има един минимум, под който просто не бива..а иначе мисля, че когато се чувстваш готов..това не е нещо, което се прави, защото най-добрата ти приятелка го е направила или е модерно..секса не е за бройката..като намериш човека, като се чувстваш сигурен с него и се увериш пак повтарям, че това е човека тогава..а и трябва и той да те обича. Поне моите виждания са такива. Никога не съм била за еднодневките, за забивките в дискотеката, при мен нещата се базират на по-дълбоко измерение. Трябва да има чувства иначе после какво - ставаш празна душа..човек дето си е напраил кефа за 5 минути на някъф купон.. :? какъв е смисъла..
та, с две думи намериш ли човека, почувстваш ли се готов, това е :) но за мен 15 - 16 е твърде рано за започване на полов живот. От 17 нагоре :D

Изображение
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт дек 13, 2005 14:37

Willow
Зависи от физиологията на човек, за всеки е различно. Но хубаво е човек да знае в какво навлиза преди да навлезе за да е безопасно...Не бива да е заради простото любопитство.
И все пак каква е аджеба разликата между момченцата и момиченцата?:lol:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет дек 15, 2005 1:07

Vassil написа:
Willow
Зависи от физиологията на човек, за всеки е различно. Но хубаво е човек да знае в какво навлиза преди да навлезе за да е безопасно...Не бива да е заради простото любопитство.
И все пак каква е аджеба разликата между момченцата и момиченцата?:lol:
за това си има смесени тоалетни в детската градина :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » ср яну 24, 2007 2:19

Аз бях 8-ми клас когато се рових в Кама Сутра. Не че много се образовах...но все пак :) И все пак за друго исках да пиша. За секса за една нощ. В който в крайна сметка няма нищо лошо. Ако търсим смисъл...може и да не намерим. Не и достатъчно дълбок, че да е тема за размисъл. Но не е престъпление да правиш секс за една нощ!
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 24, 2007 11:54

не е престъпление, но е въпрос на принципи и разбиране за живота. за някои може и да е престъпление.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » чет фев 01, 2007 1:45

Gab4o написа:а дали родителите говорят достатъчно с децата по тази тема и им обясняват или пък въобще не трябва? какво смятате
Много хубаво, че си го поставила като тема за дикусия. Наистина има защо да се замислим над този въпрос.
По мое мнение повечето родители избягват темата за секса и така тя си остава неподхваната и децата се "образоват" навън - извън семейството. На родителите им е трудно, преди години тази тема дори е била смятана за мръсна. Родителите просто не знаят какво да кажат, не знаят как да започнат. Страхуват се. Срамуват се.
И така децата в един момент вече полово зрели се оказват на улицата и започват сами да трупат опит. В началото чрез приказки с приятели, след това следват първите целувки, след това първите сексуални контакти. И всичко научаваме от улицата. Сега е малко по-различно - по медиите постоянно ни призовават: "Използвайте презервативи!", "Правете си профилактично изследвания за СПИН!" Но да речем, когато моята скромна личност съзряваше, подобни неща нямаше никъде. По-нагоре бях споменала, че още като малка съм чела "Кама сутра". Е и? Да не би тийнейджърския ми мозък да е проумял нещо тогава? Да не би да се е обогатила толкова моята сексуална култура? Единствената, която се опита по някакъв начин да ни открехне (мен и съучениците ми) по темата, беше учителката ни по биология, която един ден реши да ни прожектира филмче за това как се раждат децата. Точно така. Филмът представляваше заснето раждане. И толкова.
Лично аз никога бях говорила с моите родители по тази тема. Те никога не я започнаха. Аз се притеснявах да ги питам каквото и да е. Виждах презервативите на нощното им шкафче, те вероятно са си мислели, че не знам какво е това. Или откъде, по дяволите, да знам какво са си мислели?! Както повечето тийнейджъри научих всичко от улицата. Едва преди няколко години, може би 2, заговорих на майка ми. Попитах я защо никога не ми е говорила? Тя не можа да ми отговори. Или не искаше.
Приветствам родителите, които не се страхуват да говорят с децата по този въпрос. Не казвам да им показват нагледно пози, разбира се, но поне малко. Поне колкото децата им да не се изчервяват при споменаването на думата "секс". Да не се изчервяват и самите родители или да последва репликата "Върви си в стаята!"
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб фев 03, 2007 19:18

Toва за родителите и сексуалното възпитание доста разтеглива тема.... Аз с маика ми започнах да споделям туи-онуи след като тя ме "спипа" с гадже в леглото...Бях на 17.... понеже ходехме заедно на плаж с маика ми, приятелката ми също идваше с нас след това момичето не искаше да стои до маика ми изчезна и желанието за секс - не знам защо! Аз самия се чудех какво да правя..... Проблема го реши мама - тя ни събра и ни каза: Защо се срамувате - не правите нищо нередно, само се пазете от нежелани последствия - ползваите презервативи! И вместо да се криете по храсти и нощем на плажа да ви драска пясъка - елате в къщи бе!!!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед фев 04, 2007 20:56

hotblooded

Toва за родителите и сексуалното възпитание доста разтеглива тема.... Аз с маика ми започнах да споделям туи-онуи след като тя ме "спипа" с гадже в леглото...Бях на 17.... понеже ходехме заедно на плаж с маика ми, приятелката ми също идваше с нас след това момичето не искаше да стои до маика ми изчезна и желанието за секс - не знам защо! Аз самия се чудех какво да правя..... Проблема го реши мама - тя ни събра и ни каза: Защо се срамувате - не правите нищо нередно, само се пазете от нежелани последствия - ползваите презервативи! И вместо да се криете по храсти и нощем на плажа да ви драска пясъка - елате в къщи бе!!!
Майка мечта :D Малко са децата които говорят с родителите си и запазват отношения след определена възраст. Виж за пред хора "О, с детето ми какви приятели сме. Всичко си казваме". Само че детето не мисли така след като са го лъгали и премълчавали пред него...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » ср апр 25, 2007 15:33

hotblooded написа:Toва за родителите и сексуалното възпитание доста разтеглива тема.... Аз с маика ми започнах да споделям туи-онуи след като тя ме "спипа" с гадже в леглото...Бях на 17.... понеже ходехме заедно на плаж с маика ми, приятелката ми също идваше с нас след това момичето не искаше да стои до маика ми изчезна и желанието за секс - не знам защо! Аз самия се чудех какво да правя..... Проблема го реши мама - тя ни събра и ни каза: Защо се срамувате - не правите нищо нередно, само се пазете от нежелани последствия - ползваите презервативи! И вместо да се криете по храсти и нощем на плажа да ви драска пясъка - елате в къщи бе!!!

Ти направо уби рибата, това неможе да е вярно :lol: Това ако се беше случило на мен щях да се самоубия :wink:

А е факт че повечето хора нямат сексуална култура, повечето мъже си мислят че сексът е като пълненето на чушки, а жените че е достатъчно да се простнеш по гръб и да не мърдаш.

Отговори