Как можем да превъзмогнем любовната мъка?

samoten_kamak
Мярвал се
Регистриран: чет яну 26, 2006 2:51
Контакти:

самотен_камък

Мнение от samoten_kamak » чет яну 26, 2006 3:42

Има но въпреки всичко тя си тлее лекичко в теб, колкото и да се отричаш от нея. Не прави дори лекомислен опит да я възобнивиш, става по ужасна и от преди. Важното е да знаеш кога да спреш и кога да се отдадеш! Мислим си че всичко идва от сърцата ни! Не! Намери си нещо с което можеш да натовариш мислите си и силите си, това не е бягство, това е забравата, силата към чуждото! Иначе ще се изхабиш и трудно можеш да дадеш на друг онова което си мечтала и искала да направиш. Успех
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven too?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет яну 26, 2006 15:18

dream_live не съжалявай,че е свършило,бъди щастлив,че е станало! :smt125
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.............

Мнение от dream_live » чет яну 26, 2006 18:41

Не съжалявам за нищо което съм преживял с това момиче, но от тук нататък ще ми много трудно. Опитвам се да занимавам с нещо и да мисля за нея, но чувствата немогат да контролират........

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » вт яну 31, 2006 18:54

Незнам, дали имам по-голям шанс да те убедя, а и изобщо да не целя това, но и аз се застъпвам за правилото, че времето лекува. Но при едно положение-времето да е БЕЗ нея. Защото ако, както казваш, я виждаш всеки ден, ще ти е много трудно да не мислиш за нея и през останалото време. Но вместо да кроиш планове как да си я върнеш, помисли дали вашето време просто не е изтекло. И дори да е така, сети се какво ти беше казал някой малко по-нагоре-някой хора нямат щастието да обичат. Не ти говоря за споделена любов-говоря ти да изпитваш НЕЩО, да не се чувстваш празен, да усещаш тръпката в това да си жив.

Любовта ти дава всичко това, независимо дали има с кого да го споделиш.

Лирическо отклонение: в последната година и половина имах нещастието два пъти да бъда отхвърлена от хора, които обичах. И макар да ми се събра много, аз все още се радвам на любовта, която изпитвам към втория човек. Това чувство не може да се сравни с нищо. Но щом той е на друго мнение, аз няма да му се натрапвам. Защото го обичам.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » ср фев 01, 2006 14:14

Как може човек който твърди че се е влюбвал два пъти за една година и е бил отхвърлен, да говори за толкова силни чувства които може би никога не е изпитвал. А за надеждата и времето мога да цитирам един по-мъдър човек от мен :

Би трябвало да има дума за микроскопичната искрица на надеждата, която не смееш да си позволиш, защото самото действие на признаването й би я угасило, все едно си се опитал да се взреш право в някой фотон. Можеш само да се прокраднеш, да се оглеждаш покрай нея, дори през нея и да чакаш, докато не порасне достатъчно голяма, за да се опълчи срещу света.

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Контакти:

Мнение от lollabunny » чет фев 02, 2006 5:01

dram_live,
разбирам, че в момента си в особен период, но позволи ми все пак да знам кога съм била влюбена и кога не :D

Прав си за това, че не може човек да се влюбва толкова често. Наистина, втория път не бях особено влюбена, но наистина имах силни чувства и все още имам. Предполагам, че имам чувства и към първия мъж, но не мога да съм сигурна, при положение, че не съм го виждала.

Така че, по-бодро. Някои умираме по-често, но все пак всички сме феникси!

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

......................

Мнение от dream_live » чет фев 02, 2006 17:51

А може ли да станеш най-добрия приятел на човека който обичаш???

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Re: ......................

Мнение от Eos_f » чет фев 02, 2006 23:01

dream_live написа:А може ли да станеш най-добрия приятел на човека който обичаш???
ако си мазохист-да
Cogito ergo sum

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет фев 03, 2006 1:48

dream_live
А може ли да станеш най-добрия приятел на човека който обичаш???
Може...В реалния живот това дори е ежедневие. Хората се наричат и тогава приятели макар да е съмнително това нещо :)

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

............

Мнение от dream_live » пет фев 03, 2006 12:41

Може да съм мазохист, но според мен ще помогне.

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » пет фев 03, 2006 14:07

за да си приятел с човека,когото обичаш,любовта ти към него трябва да е чиста,зряла,себеотрицателна,за да не го ревнуваш,ако той е с друг,да искаш само най-доброто за него и да е щастлив.
Cogito ergo sum

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

..............

Мнение от dream_live » пет фев 03, 2006 17:15

Ревността ще бъде най-големият враг на приятелството, но си мисля че може да се подтисне.

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Контакти:

Мнение от lollabunny » пет фев 03, 2006 17:49

Честно казано, не ти го препоръчвам. И, за да ти покажа защо мисля така, ето това са думите на едно момче, което в продължение на година е най-добър приятел на момичето, което обича:
вече се бях толкова уморил да се опитвам да й дам всичко, че си казах "Майната му! Вече нищо не ме интересува, да става каквото ще!" две седмици бях неадекватен и правих всичко подсъзнателно. като започна първия ден бях като зомби. сбих се с най-добрия си приятел. после едва не умрях от мъка, че съм го направил, не можех да повярвам, че съм му причинил това. в даскалото с никого не говорех, освен ако не беше крайно наложително. ометох се възможно най-бързо оттам. тогава отидох на баирчето, на което има нещо като скала, която се държи на магия. качих се отгоре и стоях с часове. там бях сам и съжалявах за това, което бях направил. тогава аз с байка се спуснах по най-стръмния и отвесен път от тая скала. спомням си всеки миг от полета надолу... не можеш да си представиш... само една грешка и щях да се претрепя. като профучах покрай хората, изскочих на една улица и за малко да ме размаже една кола, та се удари в едно дърво. после хората ми казаха, че не съм бил аз на колелото, че не съм бил на себе си... две седмици не се виждах с никакви приятели. опитвах се да бъда сам в целия свят и никого да не срещам и да не виждам...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » пет фев 03, 2006 19:07

Става въпрос за едно уникално момиче, прекрасен човек, такъв какъвто никога не съм срещал, с когото мога да споделя всичко. Може би си мислите че говоря така поради други причини, но мнението ми споделят всички които я познават, за това си мисля че неискам да загубя такъв човек - като приятел.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет фев 03, 2006 21:27

dream_live
Става въпрос за едно уникално момиче, прекрасен човек, такъв какъвто никога не съм срещал, с когото мога да споделя всичко. Може би си мислите че говоря така поради други причини, но мнението ми споделят всички които я познават, за това си мисля че неискам да загубя такъв човек - като приятел.
И мислиш че можеш да бъдеш приятел с нея, без да припламва това чувство в тебе и без да правиш усилия да не го показваш?

Отговори