Демографски срив - накъде?!!

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Демографски срив - накъде?!!

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 13:44

Здравейте ФоРуМцИ,

кажете ми, четете ли вестници, гледате ли телевизия? Чухте ли последната потресаваща статистика - до 2050 година ще останем 60% българско население..Та това е трагично!
И кой е виновен?
Според мен калпавата система, това че ти плащат мизерна заплатка, която за нищо не стига дори да имаш 15 висши и да се скъсваш от бачкане! Всичко в България трябва да става по втория начин ако искаш да живееш що-годе прилично. Всеки нормален човек иска да си има детенце, но какво се получава? Как ще го отгледаш това дете? С 300 лв заплата в най-добрия случай? Че те едни памперси на месец са ти 80-100 лв..едно семейство се нуждае от доста повече финанси. Системата те принуждава, после ти сервират за демографския срив! Е как няма да го има, кажете?! Първо половината население избяга по чужбина, за 10 години насам сме намалели с милион и половина. Друго - на всеки 100 деца се раждат средно 13 роми и 13 турци..раждаемостта дръстично намалява всяка година!!! Докато смъртността бие по рекорди всичко..е не ще изчезнем като нация ами не знам какво..КАКВО ДА ПРАВИМ ХОРА, КАК ДА СЕ СПРАВИМ?! Аз и да уча, и 2 висши да имам не е сигурно, че няма да стана чистачка?! Това къде го има?! Къде освен в България? Никой не стимулира народа, всеки политик лапа и хич не му дреме какво ще стане с нашата страна и хората в нея!!!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон яну 09, 2006 15:55

Това на всички би трябвало да ни е ясно, тоя пост го прати по факс на някой дебел Политик.

Кавко можем да направим ние ? Да бъдем патриоти и да се стремим към успех в Родината си !

Сега ще се изразя като селянин и простак : гражданска война - поход срещу изметта на народа - ****** ! БОЙ ДО ПОСЛЕДНИЯ! ;) i`m sick

Vassil: Все пак да не нарушаваме и така явно законите...Може и по-интелигентно да кажеш същотото и да е законно...
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 18:38

gorski_ написа:Това на всички би трябвало да ни е ясно, тоя пост го прати по факс на някой дебел Политик.

Кавко можем да направим ние ? Да бъдем патриоти и да се стремим към успех в Родината си !

Сега ще се изразя като селянин и простак : гражданска война - поход срещу изметта на народа - ******* ! БОЙ ДО ПОСЛЕДНИЯ! ;) i`m sick

gorski_
зная, че обичаш да се шегуваш, но нека не използваме расизми в такъв вид и въобще. Може и по-смегчено да се изразяваме. Все пак тук сме интелигентни хора, а не диви селяни. :wink: нали така
:D

А и смятам, че ромитене са виновни за политическото и икономическо положение в страната. Това че раждат средно по 5 деца и ги изоставят и т.н сочи само към ниска култура и доста понижено или закърняло ниво на интелигентност. Ромите не са виновни за демотивацията на хората да имат деца тук - в България.
Дори ние след време да станем родители и да се справим някак с всичко това, което написах в първото си мнение, все пак като българи трябва да ни интересува пътя и бъдещето на нацията..ние ще се оправим някак, ок..ами нашите деца? Ами децата на нашите деца..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед яну 15, 2006 13:32

Сега като затворят АЕЦ-а ни и има криза за ток -като режими и т.н може да се покачи раждаемоста 9-10 месеца по-късно :P

Потребителски аватар
Genevieve Saint Clair
Търсещ
Регистриран: ср яну 11, 2006 0:46

Мнение от Genevieve Saint Clair » нед яну 15, 2006 20:51

Мисля,че просто българите се страхуват да раждат - имат най-много по едно,две деца.Че за какво са им повече?С какви пари ще ги отглеждат?Как ще се грижат за тях като трябва непрекъснато да работят за прехраната им?
А на ромите (не съм расистка,но просто виждам така нещата) помощите им са доста - техният стимул да раждат са парите.Колкото повече деца имат - толкова повече помощи получават...Може би трябва да има помощи за безработни,или пък за първо дете да има детски,за второ по-малко и нататък да не се дават пари.
Естествено те (парите) не трябва и да остават в "държавната хазна".Те да се дават за по-високи заплати,хората с висше да могат да си намират работа и да имат възможността да използват уменията си на по-високи постове.А така парите ще станат стимул и за търсене на работа,и за учене.
Доста е сложна ситуацията в България.Всъщност колко хора умират от студ,болести и т.н,просто защото нямат парите за лекарствата?И то умират интелигентни хора,докато някои връзкари са си се намърдали на високите постове и хич ги не грее за това какво става в родината им...
Може би не се разпрострях точно и само по въпроса демографския срив,но... :roll:
Yours,
Artemis of the Winged Death

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед яну 15, 2006 22:03

Genevieve Saint Clair написа:
Може би не се разпрострях точно и само по въпроса демографския срив,но... :roll:

не, даже много точно си го каза. Циганите раждат и осакатяват децата си :evil: :evil: :evil: за да просят..има и по-цивилизовани цигани, но повечето са от най-низшите прослойки.Права си, че раждат заради помощите, така си е. А и същото се дължи на факта, че нямат никаква сексуална култура, не използват презервативи и т.н.Аз нямам нищо против културните цигани, които си живеят спокойно, имам само против тези които обезобразяват децата си. Нека има и роми и други народности, но все пак това е България и трябва поне 85-90 % от населението да са българи!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » нед яну 15, 2006 23:10

За мен циганите са пичове, имам предвид истинските цигани - тези които в миналото са правили панаири,циркове,забавлявали са селищата, живеели са на открито из горички и т.н.....а тия днес са си чисти мангали...нищо свято няма в тях. Верно, че има цигани-пичове но са ужасно малко. Аз съм живял 4-5 години в един блок където 80% са "роми"....ужасно е !
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 16, 2006 1:43

gorski_ написа:Аз съм живял 4-5 години в един блок където 80% са "роми"....ужасно е !

и аз...5 години в квартал, където имаше освен нас още 5 български семейства..а май и толкова нямаше. На мен ми харесваше де, но много често хващах въшки :roll: :lol:
така или иначе има нещо общо с темата, затова го споделям. До първи клас съм живяла в квартал с много роми. Просто `махалата` беше близо
8)
Изображение
Изображение

live
Новак
Регистриран: пет яну 06, 2006 14:42
Контакти:

Мнение от live » пон яну 16, 2006 16:25

Black^Dead^Empty^soul написа:
gorski_ написа:Аз съм живял 4-5 години в един блок където 80% са "роми"....ужасно е !

На мен ми харесваше де, но много често хващах въшки :roll: :lol:
8)

Чудно :lol: :lol: аз какво да кажа като живея в областта с най-голяма концентрация на мангали и най-ужасното е че съм и в обшината в която от цялата област има най-много цигани. Т.е. в пъпа на циганията в БГ. УЖАС! Ама въшки не съм хващал никога :lol: :lol:
From lashes to ashes and form lust to dust. In your sweetest torment. I'm lost.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пон яну 16, 2006 18:12

То и аз някъде до към 1-ви клас бях заобиколен от черни. Ако ся хвана въшки ще запля целия Кунлук в Бургас.
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 16, 2006 23:04

Нека не отиваме към расизъм чак, моля ви. А и малко се отдалечихме от темата.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bitch
Мярвал се
Регистриран: пон яну 16, 2006 23:56

Мнение от bitch » вт яну 17, 2006 2:15

шеее останем и само 10% българи....щото хората нямат пари да гледат 1 дете да не говориме за повече....тъй като заплатите ниски нема помощ от никъде....а пък циганите деба по 100 деца си раждат обаче държавата им дава помощи и те могат да си позволяват лукса (да родиш дете щото на днешно време си е лукс)....та така ще сеи станеме Циганска държава и тва е....абе има мноо да се говориме по тая тема общо взето казах това което смятам за важно...

Добавено от Black^Dead^Empty^Soul

`...а пък циганите деба по...`
Моля, не употребявай подобни думи

live
Новак
Контакти:

Мнение от live » вт яну 17, 2006 13:47

доста песимистично е 10%.. все пак даначната политика я съобразиха с демографския срив, очаква се и някои части фирми (мобилни оператри и топлофикации) да направят преференциялни тарифи според членовете в семействто и броя на децата под 18год възраст. така че за следващите 10тина год ще има значително подобрение, само дето щетите от ниската раждаемост за последните 15 год. ще се види следвашите 20-50 год, когато сегашните хлапета почнат да работят и да внасят осигурителни вноски. тогава пенсионната тежест ще е около 8 пъти по голяма от сега. т.е. един работещ ще осигурява 16 нераборещи(песнионери и безработни). :( сложна материя е това тц.тц

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 18, 2006 12:31

аха...смятам, че дори някой ден да се оправим бихме били вече твърде възрастни...но пък ще е добре за децата и внуците ни.
Изображение
Изображение

live
Новак
Контакти:

Мнение от live » ср яну 18, 2006 16:17

Black^Dead^Empty^soul написа:аха...смятам, че дори някой ден да се оправим бихме били вече твърде възрастни...но пък ще е добре за децата и внуците ни.

колко е хубаво да си мечтае човек :(

Отговори