Въпрос към Господ

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет яну 27, 2006 12:35

Аз бих го питала дали е мъж или жена, щото много спорове има по тоя въпрос:) Бих го питала и от какво зависи Съдбата да ти се кефи и да си й любимец:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет яну 27, 2006 17:37

Black^Dead^Empty^soul написа:Аз бих го гушнала. Мисля, че тогава ще разбера всичко, което трябва без думи. Но Господ е с нас, независимо дали ще го видим като образ или нещо друго.
Бих искала да напиша една притча или там каквото се води...
Едно момче разговаряло с Господ:
--Боже,аз вървя по брега и виждам че ти си с мен,виждам,че на пясъка остават и твоите следи.През всички радостни моменти Ти си бил до мен,но точно когато ми е било най-трудно виждам само едни стъпки на брега.Защо,Господи?Защо точно тогава си ме оставил сам?
--Сине мой,тогава не си бил сам.Аз те носих на ръце...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед мар 05, 2006 1:12

А готовили сте за себе си за отговорите? Как според вас ще променят живота ви след това?

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пон мар 06, 2006 14:47

Един отговор=10(най-малко)нови въпроса...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср мар 08, 2006 2:48

Willow

Тогава къде е решението на нещата?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср мар 08, 2006 13:34

като по-малка си представях, че се срещам лице в лице със Света Богородица и я моля да ми покаже мъката по света. Тя ме поглежда и аз започвам да чувствам тази мъка. Но тя е толкова огромна, че след няма и секунда аз се пръсвам на милион парченца..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » ср мар 08, 2006 20:57

Vassil написа:
Willow

Мисля,че важно е никога да не спираме да си задваме въпроси и копнежът за разбиране на неразбираемото никога да не огасва пък ако сме късметлии може да знаем нещичко накрая.
А ако знаех къде е решението на нещата.....Пък и нали знаете отговора на някои уравнения е няма рещение.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет мар 09, 2006 16:46

Willow

TheUnforgiven написа:
Цитат:
Willow

Мисля,че важно е никога да не спираме да си задваме въпроси и копнежът за разбиране на неразбираемото никога да не огасва пък ако сме късметлии може да знаем нещичко накрая.
А ако знаех къде е решението на нещата.....Пък и нали знаете отговора на някои уравнения е няма рещение.
Няма решение в стил "оставям до тук" или няма решение и "продължавам да търся"?

Willow
Знаещ

Мнение от Willow » пет мар 10, 2006 1:21

Vassil написа:
Willow

TheUnforgiven написа:
Цитат:
Willow

Няма решение в стил "оставям до тук" или няма решение и "продължавам да търся"?
Продължавам разбира се...въпреки,че понякога съм на косъм от това да се откажа...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет мар 10, 2006 12:07

`Show must go on`
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » нед мар 12, 2006 14:14

щом си господ, защо не създаде по-готин свят? разбирам цялата вселена от атоми и взаимодействия. физика, математика. и е много сложно, нали. все едни изчисления, едни гадни камънаци, планети и прочее. със сигурност е сложно и не е по моите способности да го разбера напълно.

но пък нали ако имаше една хубава идея в самата основата, тя трябваше да си проличи, да е ясна и разбираема дори за най-простите интелигентни форми. не е ли така, че най-хубавите, най-гениалните неща - са също толкова прости. те са основни, определящи останалото. а какво имаме сега, някакъв студен закон на гравитацията. и всички тези спирали - голяма работа - абсолютно студени. черни дупки - гандиозно, но много студено. планети, които обкилят, просто ей така. камък и нищо друго. пълно е с астероиди, прах и празно пространство. оффф. това ли намери за удачно да създадеш? каква е тази зла и студена вселена? могат да се измислят толкова по-хубави неща. едно дете в детската градина ще измисли по-хубави неща. изобщо, дори да съществуваш си много гаден предполагам, озлобен някакъв сигурно, и не ти вярвам, че можеш всичко, защото ако можеше всичко, нямаше да си такъв нали, нямаше да направиш нещо толкова грозно, което на всичкото отгоре отвътре да разбере колко е тъпо това твое поведение.

или може би тези грозни закони са кабелите, които не трябва да виждаме. може би всичко си е било щастливо в природната среда. примерно имало е хищници и животните са умирали. но не са разбирали. не е имало отчаяние. не е имало разбиране на безсмислието. не знам, не го разбирам. дали не се е случила някаква грешка.
wb

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет юни 08, 2007 17:28

Има ли някакви всеобщи принципи спрямо хората? Защо гърчеш и тези които особено вярват в теб?

Отговори