Изразът `Българска му работа`

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Изразът `Българска му работа`

Мнение от Gab4o » вт яну 03, 2006 14:43

Здравейте ФоРуМцИ,
какво смятате за изразът `Българска му работа`..дразните ли се като го чуете или сте съгласни, че съществува нещо като `българска работа`?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт яну 03, 2006 16:56

Като го чуя, се чуствам горд, че съм българин и, че сме толкова различни от останалите люде :) !
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт яну 03, 2006 18:45

gorski_ написа:Като го чуя, се чуствам горд, че съм българин и, че сме толкова различни от останалите люде :) !

Наистина? Не бях чувала такава гледна точка, звучи шегувито..но защо се чувстваш горд от него - ние може да сме различни ок, но самият израз е за лошо. като се каже `българска му работа` се влага негативен смисъл.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт яну 03, 2006 20:47

Абе базик си беше...аз се гордея че съм българин и че ко напрая някоя простотия и някой ще назове гореспоменатия израз.

Като че ли е типично да правим глупости....ох нeзнам :D
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт яну 03, 2006 21:22

gorski_ написа:
Като че ли е типично да правим глупости....ох нeзнам :D

може би има нещо такова..особено сега като гледам едно предаване за пострадалите от бомбички...
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт яну 03, 2006 21:38

Мда, на един приятел му е гръмнала пиратка на лицето....
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср яну 04, 2006 0:45

Нещо като образа на Алеко... Това си е събирателен образ на тарикатлъка на българина и т.н. Има нещо вярно. Макар и умна "раса"(не малко народи са оставили семената си тук-кръстоносни походи) просто използва по такъв начин тези си способности. Но както и да говорим-това са обобщени неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 04, 2006 19:22

Ако тръгнем оттам, че все отнякъде идва този израз, ще стигнем до заключението, че все трябва да има нещо вярно. Може би българите често `оплескваме` нещата..масово..или пък това си е чиста проба ниско национално самочувствие, преродено в самоирония...
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » чет яну 05, 2006 23:54

Ами то за ниското самочувствие си е вярно пък и нали знаете способноста на българина да се оплаква...
Ама тоя израз много ме дразни защото поставя всички под общ знаменател... не знам защо въпреки че ме дразни този израз мисля че има моменти в които наистина си е на мястото
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет яну 06, 2006 1:42

Willow

Ами то за ниското самочувствие си е вярно пък и нали знаете способноста на българина да се оплаква...
Ама тоя израз много ме дразни защото поставя всички под общ знаменател... не знам защо въпреки че ме дразни този израз мисля че има моменти в които наистина си е на мястото

Работи колкото да е за парите-ни по-малко ни повече...и се оплаква, че взима малко не проявява инициатива и си стои на едно място без да се развива.

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет яну 06, 2006 6:29

Vassil написа:
Willow

Работи колкото да е за парите-ни по-малко ни повече...и се оплаква, че взима малко не проявява инициатива и си стои на едно място без да се развива.

Еми българска му работа( :lol: шегичка)
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 13:08

Може би идва малко или много от `Бай Ганьо` :lol: 8)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пон яну 09, 2006 16:01

Бай Ганьо е бахти пича ! Шапка му свалям на цялата селящина и българщина !!!
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 18:27

gorski_ написа:Бай Ганьо е бахти пича ! Шапка му свалям на цялата селящина и българщина !!!

а може би ако го нямаше бай Ганьо като национален образ :lol: изразът също не би съществувал...българите като бай Ганьо ли са наистина? (тази тема може да мине за примерна на есе от 6 ти клас :D )
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пон яну 09, 2006 19:41

Бай Ганьо си се вписва в образа си за времето си. Сега бългъринът е по-културен, по-вздържан. Но както винаги, все има изключения. Аз да си призная, в ежедневието си рядко чувам израза "Българска му работа"...по-често в някой стар БГ филм, от рода на Бай Ганьо. Като, че ли народът върви към по-високо културно развитие с годините.
Изображение

Отговори