Приятелство

Отговори

Съществуват ли истински приятели?

Да
10
71%
Не
3
21%
Не може да се даде категоричен отговор
1
7%

Общо гласове: 14

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Приятелство

Мнение от Gab4o » пон окт 30, 2006 13:47

Здравейте ФоРуМцИ,
според вас съществува ли истинско приятелство, истински приятели? ако да с какво се доказват, ако не разкажете за ваше разочарование..нуждаем ли се от приятели и защо?
аз ще пиша по-късно.

Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср ное 15, 2006 23:00

Че без истинските приятели закъде сме?Приятелството винаги го е имало и ще го има(надявам се)....Нещо като рядко се среща е по- ценно...Понякога си мислим че сме сами и на никой не му пука,но все се на мира някой за когото сме значими....
Тази година ми беше кофти и реших да не си празнувам рожденния ден,беше ми много убито настроението....и във въпросният ден идват две приятелки и ме гонят от вкъщи....аз им бях разказвала колко обичам звездите и как ако можех по цяла вечер щях да ги гледам....като ми позволиха да си вляза в стаята бях очарована ,от тавана висяха(и още си висят) звездички които те сами са правили... И сега като ми се скапе настроението отивам в стаята и виждам колко звезди греят специално за мен...просто е трогателно

мисля 4е точно тези жестове показват че приятелите наистина ги има и те не са ни забравили
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

...............

Мнение от dream_live » нед ное 26, 2006 22:25

Естествено че има. Всеки знае за какво става дума и аз мисля да не се разпростирам с мнението си :smt144

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » съб дек 02, 2006 1:06

Има. Но къде ли са те?
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
PeNeLoPa
Новак
Регистриран: вт дек 12, 2006 9:53
Контакти:

Мнение от PeNeLoPa » вт дек 12, 2006 9:59

simona написа:Има. Но къде ли са те?
Когато изпаднеш в беда ще ги познаеш ... :)
ReMeMbeR nO oNe geTs oUt oF LiFe AloNe ....

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 13, 2006 12:39

PeNeLoPa написа:
simona написа:Има. Но къде ли са те?
Когато изпаднеш в беда ще ги познаеш ... :)

или ще си умреш без никой да дойде, пак го има като вариант :smt002
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср дек 13, 2006 19:42

Това ме подсеща за човека който казал на приятелите си че е убил човек и само един дошъл при него(не се казва дали е адвокат :D). Да си видим приятелите когато нямя пари, когато е нужна услуга...

Потребителски аватар
PeNeLoPa
Новак
Регистриран: вт дек 12, 2006 9:53
Контакти:

Мнение от PeNeLoPa » пет дек 15, 2006 9:31

По какво можем да ги познаем ли ....
Единственият начин да имаш приятели е да бъдеш приятел.***Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.***Всеки чува, това което казваш. Приятелите слушат, това което казваш. Най-добрите приятели слушат това, което не казваш.***На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой - но и един живот не стига, за да забрави някой.***Не бъди обезсърчен на прощаване. Сбогуването е необходимо, за да можем да се срещнем отново. А приятелите винаги се срещат след даден период от време .***Смехът не е лош начин за започване на едно приятелство но без съмнение е най-добрият начин за приключване на приятелство .***Трябва да избираме приятелите си по красота , познатите си по характер и враговете си по интелигентност. Не трябва да имаш даже и един глупав. така поне враговете ти ще отценят тебе и интелигентността ти.***Човек получава обратно това което е дал, но от друг човек .***Приятелите са тези, които ще са с теб до гроба, и не защото заслужаваш, а защото тъй е речено от Бога.***Човек е част от себе си. Останалата част са неговите***Същинският тест за приятелство е: можеш ли буквално да не правиш нищо с другия човек? Можеш ли да се насладиш на онези моменти в живота, които са съвършено прости?***Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно.***С какъвто живеееш, такъв ставаш.***"Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."
ReMeMbeR nO oNe geTs oUt oF LiFe AloNe ....

Потребителски аватар
NudaVeritas
Новак
Регистриран: чет мар 30, 2006 23:21

Мнение от NudaVeritas » пон яну 22, 2007 1:28

Хобаво говорим за приятели.. не ме разбирайте грешно - искрено вярвам в истинското приятелство. То съществува. Изпитала съм го и мога да кажа как го чувствам. Един приятел винаги е до теб, подкрепя те и не те съди, независимо какво правиш и какво мисли. Казва ти всичко направо в очите, особено лошото. Един приятел те приема такъв, какъвто си - с всичките ти малки и големи недостатъци.
Понякога, обаче, приятелите те нараняват. Понякога си мислиш, че започваш да ги мразиш, но не е така - просто болката е прекалено силна защото е причинена от някой който наистина си чувствал близък, от някой който си обичал като брят или сестра, от някой на който си държал. Но независимо болката и разочарованието - приятелите прощават. Наистина, именно в най-трудните си моменти разбираш кои са истинските ти приятели, но за мен най-истинският и верен приятел е онзи, който умее да прощава, защото човек не е безгрешен и често прави глупави грешки и изрича думи, за които после съжалява.
Мечтаеш ли? - Няма лошо, но няма и смисъл.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » ср яну 24, 2007 1:57

Всичко до тук казано е много хубаво и вярно. Някога, когато бяха малка и с моите съученички си правехме лексикони, бях чела един стих - "Приятелството е кристална ваза, в което не расте омраза." По темата за омразата писах преди малко на едно друго място в този форум. Сега говорим за приятелството.
Но кажете ми, моля ви, какво правим, когато един добър приятел в един момент те предаде? Когато ти забие нож в гърба?
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » ср яну 24, 2007 9:26

Когато един добър приятел ме предаде - той не ми е вече приятел. Но когато един ИСТИНСКИ приятел ми забие нож в гърба - прощавам. Незнам дали помните песента "Клетва" на Щурците от филма "Вчера". За мен това е ИСТИНСКОТО приятелство - дори да си в беда, да подадеш ръка на приятеля, дори той да сгреши - да му простиш. И аз имам такива приятели. Наранявали сме се взаимно, но сме си прощавали, Знаем, че Винаги можем да разчитаме един на друг. Получавала съм тяхната протегната ръка в най-черните си дни и съм подавала ръка в трудни моменти, въпреки разстоянията и времето, които ни делят.

Отговори