Какво ви промениха изминалите години?

Пътя се раздели за добро или лошо... Ти по кой пое?
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юни 01, 2009 8:11

eni, честито:) Колкото до мен... виждам, че последното ми мнение е било преди около година и половина... сега вече мога да кажа с какво ме е променил този период, а то не беше малко. Научих се да бъда адски силна. Научих се да се самокритикувам сериозно. За съжаление, или може би не, се научих да не се доверявам на почти никого. Станах по-внимателна, но и по-студена. Трудно вече създавам приятелства и се научих да не откачам в огромен стрес. Научих се как да разпределям толкова малките 24 часа. И да съм амбициозна - нещо, което май досега не можех. Доста от промените са негативни, но благодарение на тях мога да оцелея.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » съб юни 06, 2009 21:27

Преди седем-осем месеца съм писала в тази тема. Сега, оглеждайки онова, което съм оставила зад себе си, ще кажа: изживяваме какво ли не, даже може би повече разочарования, отколкото радости. И все пак, мисля си, че всичко това е опит. Животът продължава, каквото и да ни се случва, всичко е за добро. Разделяме се с наивността, откриваме какъв вълнуващ театър е животът. Една голяма сцена, както е казал Шекспир. Ето, Теа пише, че е станала по-предпазлива последните месеци. Ще го повторя и аз. Важно е да знаем какво правим и да вървим напред.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юни 06, 2009 22:59

anahata написа:Преди седем-осем месеца съм писала в тази тема. Сега, оглеждайки онова, което съм оставила зад себе си, ще кажа: изживяваме какво ли не, даже може би повече разочарования, отколкото радости. И все пак, мисля си, че всичко това е опит. Животът продължава, каквото и да ни се случва, всичко е за добро. Разделяме се с наивността, откриваме какъв вълнуващ театър е животът. Една голяма сцена, както е казал Шекспир. Ето, Теа пише, че е станала по-предпазлива последните месеци. Ще го повторя и аз. Важно е да знаем какво правим и да вървим напред.
Според мен `всичко е за добро` не е вярно. Има събития, които само взимат от нас, после и да се възстановим се получава ефект на изпита енергиина напитка, а пък не си спал с години...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » съб окт 02, 2010 8:09

Да, пак ще повторя, отделни събития в живота ни, свързани с трудности, ни каляват и сигнализират за допуснати грешки, за необходимост да променим себе си или дадената ситуация, докато нещата не са станали фатални.

Вчера щеше да загине дете, за щастие това не се случи, но за колко неща прогледнах около инцидента. Видя се какви пропуски правим, несвършени от мен и колегите ми неща. Видях как учителка побеля за няколко часа, видях как за миг се разминахме с катастрофа, за която щяхме да платим висока цена.

Може би в този смисъл и народът е изрекъл: Всяко зло за добро.

Отговори