Как да печелим (не)приятели?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Как да печелим (не)приятели?

Мнение от Vassil » пон яну 17, 2011 11:25

Още Дейл Карнеги е написал "Как да печелим приятели и да влияем на другите" и от там се е отприщило като идея.
Как печелите приятели?
Как печелите много добри приятели?
Как печелите неприятели?

Казвайте рецепти. Най-любопитно признавам в момента ми е последното защото излиза извън стандартната идея. Не е за изпускане идеята че може да даде насоки за грешките на горните две (въпреки че не е гарантирано)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 17, 2011 23:00

Отговор на този въпрос е трудно да се даде с малко думи, но ще опитам.
При мен става спонтанно, в общи линии, ако аз съм приятелски настроена и човека насреща също тогава се получава.
Приятелски настрон е дефиниция за това да казваме какво мислим, да споделяме нещата които одобряваме или не, да си даваме правилни съвети, да не се прецакваме, да не скъпим времето си когато е нужно на другия, да не се шашкаме, когато единия не одобрява нещо в другия, все неща от тоя род.
Подобно е с печеленето на неприятели, ако някой покаже, че не съм му приятна или аз изпитвам неприязън към него, просто го избягвам колкото е възможно. Не изказвам пред такъв човек мнение по никакъв въпрос, мълча, не му обръщам внимание и в много редки случай, ако пръска неприятни флуиди наоколо, напъва както се казва на кавга, се държа саркастично и иронично.
В повечето случай мисля, че причината някой да ми стане неприятел е в мен, защото аз не го одобрявам, не се държа дори лицемерно, а директно го изключвам от кръга хора с които общувам.
Само едно нещо ми е малко странно, че имам малко добри приятели, а нито един качествен неприятел поне по моя преценка.

Отговори