Смятате ли че умните хора са по-цинични?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук

Смятате ли че умните хора са по цинични?

Да
10
53%
Не
4
21%
Не зависи от това дали е умен или глупав
4
21%
Не знам
1
5%

Общо гласове: 19

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср май 27, 2009 0:36

Дали умните хора са по-цинични?

Ако умният е мъдър, със сигурност не е циничен.

"Ум царува, ум патки пасе" е казал народът. Защо му е на умния цинизъм?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 28, 2009 9:57

anahata написа:Дали умните хора са по-цинични?

Ако умният е мъдър, със сигурност не е циничен.

"Ум царува, ум патки пасе" е казал народът. Защо му е на умния цинизъм?
Това провокира въпроси...
Дали циничноста не е просто проявление само спрямо конкретен човек или всички като цяло?
Дали циничноста не е слой защита (което пак в някакви граници може да се приеме за мъдрост)?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет май 28, 2009 20:10

Мъдростта не е приоритет на умния човек.
А определено умните хора са по циничи, не визирам употребата на цинични изрази, а цинизъм спрямо тези за които са преценили, че не са развили умствените си възможности до тяхното ниво, а имат потенциал или пък към тези които им се явяват конкуренция.
Това е някакъв механизъм който сработва у умния човек с цел да го предпази от самообожествяване или да бъде обект на обожание от обкръжаващите го.

Потребителски аватар
нефертити
Новак
Регистриран: ср авг 19, 2009 22:20

Мнение от нефертити » чет авг 20, 2009 13:00

Vassil написа:Реших се да се намеся на по-късен етап,нека сега да е този етап. Аз съм за това, че умните хора са по-цинични.
И аз съм за това.
Да!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет авг 20, 2009 23:22

нефертити написа:
Vassil написа:Реших се да се намеся на по-късен етап,нека сега да е този етап. Аз съм за това, че умните хора са по-цинични.
И аз съм за това.
Да!

Умните са цинични, простаците псуват...разликата е просто огромна :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: цинизма е прикрита простащина на хора, които се смятат за умни :lol: :lol: :lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пет авг 21, 2009 21:14

Дали умът е циничен. Когато умът се е отдалечил от духовността, когато тържествува, защото знае своята сила - естествено, че стига до цинизъм. Умният човек има избор. Може да бъде циничен, но може да бъде и човечен. Зависи какъв избор е направил.

Човек не е своето тяло, не е и своят ум. Задачата на човека е не да бъде умен, а да изпълни своята роля във Вселената. Всъщност какво знаем ние за живота? Съмнявам се, че знаем какво всъщност се случва и какво ни очаква.....

Потребителски аватар
нефертити
Новак
Регистриран: ср авг 19, 2009 22:20

Мнение от нефертити » ср авг 26, 2009 11:53

anahata написа:Дали умните хора са по-цинични?
Да! Абсолютно подкрепям това твърдение!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет авг 27, 2009 13:42

Обществото ни е цинично като цяло. И хората надарени с повече акъл неизбежно стигат фазата в която е по-добре да си циничен. :lol:
Освен всичко останало за умния човек е ясен механизма по който се определят моралните норми и затова ги пренебрегва, един вид бунт срещу догмите и правилата.
Проявите на грубо отношение към околните по-скоро е продиктувано от непримиримостта на умния човек към глупостта, а не толкова от осъзнаването на това, че е по умен. Просто летвата на акълния човек е вдигната много високо.

petursaev
Мярвал се
Регистриран: пет юни 26, 2009 12:13

Мнение от petursaev » ср окт 28, 2009 10:36

Ами , по принцип хуморът на малко по-умните хора не циничен по-скоро ироничен. Обикновенно силно цинични са само простаците.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 29, 2009 9:03

petursaev написа:Ами , по принцип хуморът на малко по-умните хора не циничен по-скоро ироничен. Обикновенно силно цинични са само простаците.
да, може би това разграничение е правилно. Иронията е нива над цинизма и начин да се изкажеш много по-интересно и интелигентно и пак да заведеш събеседника там, където искаш.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед ное 08, 2009 15:13

Е да иронизирайки пак да завреш събеседника си в четирибуквието на кучето.:smt097
Иронията е по-гадния вариант, когато се сипе от умни хора, защото това си е супер унижение и за двете страни.
Добре е да се изпуска парата понякога дори и с някоя майна, английски учени са доказали, че болката се понася по-леко, ако употребяваш цинизми. Вероятно в такъв момент мозъка се раздвоява между болката и срамът и така по-малко усещаш, че те боли.
:wink:

Husalen
Търсещ
Регистриран: пет сеп 17, 2010 23:18

Мнение от Husalen » съб сеп 18, 2010 10:42

Абсолютно да!
Това, че един човек е умен не го прави добър. Също не е нужно да е лош за да е циничен.
Пък и циничността е просто отношение, а отношенията не са към всичко и всички като цяло.
За цинизъм и ирония се иска ум.. те всъщност повечето пъти май се преплитат.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср сеп 22, 2010 0:28

И все пак Husalen за кой тип цинизъм говориш ти персонално? Положителен, отрицателен дай твоето определение без да задълбаваш в буквите (в смисъл както го разбираш защото всеки влага своя окраска в думите).

Husalen
Търсещ
Регистриран: пет сеп 17, 2010 23:18

Мнение от Husalen » ср сеп 22, 2010 0:58

Когато казваш истината без притеснение и без голям подбор думи. Без цел да се омекоти самото изразяване.. за този цинизъм говоря

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср сеп 22, 2010 1:56

И глупакът казва истината без притеснение за думите си. Това не мисля, че е цинизъм.

Отговори