Какво четете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Hela
Тишина
Регистриран: съб юни 23, 2007 13:18

Мнение от Hela » вт юли 03, 2007 18:53

amber написа: Ремарк
Ооооо, като чуя Ремарк и получавам душевно-мозъчен оргазъм...изчела съм всичко негово, що съм налазила :)
Като цяло много обичам да чета и много го правя. Винаги зачитам по няколко книжки наведнуж, че нямам търпение.
Тези дни дочетох поредното книжле от Борис Виан, когото апропо много уважа'ам - "Ще избием всички грозници", порових се и из "Клиниката на доктор Бланш" (Лор Мюра), в която става въпрос за лудница със знаменити "посетители" като Мопасан, Тео ван Гок и други.Мисля да си поприпомня и Гаргантюя и Пантагрюел на Рабле, но сега отчаяно търся мат'риали из нета за диалектиката на Фихте и Шелинг, защото естествено цяла година не си седнах на задника съм в предизпитно неведение :smt022 :smt022 :smt022
Безкраен летен ден. Събувам прашните обувки пред прага на заникъде....

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед авг 19, 2007 21:17

В момента се опитвам да прочета онлайн превод на седмата книга на "Хари Потър". Адски трудно е да чета на компютъра и най-вероятно ще се откажа и ще изчакам да излезе официалното издание, да мога да си го прочета удобно опъната в леглото :)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон авг 20, 2007 8:51

kkk и аз така обичам да чета:) Ми принтирай го де - нямада ти вземат много. Със сигурност ще ти излезе по-евтино от закупуването на оригинала (извинявам се на хората с разните му там авторски права). Аз в момента чета доста пиеси и сценарии, но това е задължителна литература за мен в момента. Иначе нсакоро се зарибих по Джоан Харис - "Петте четвъртини на портокала", "Крайбрежие" и "Истории оттук - оттам" прочетох, препоръчвам ви ги - добри са.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт авг 21, 2007 9:20

Чета Карлос Кастанеда. "Подкарал" съм поредицата. Междувременно през времето което не писах пак "изядох" няколко книги. Книгите са моята голяма "краста" от която няма отърване.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет сеп 28, 2007 13:39

Виктор Пелевин - Generation "П" изчетох преди дни освен нея и други, но тази остави в мен сериозно впечатление за разлика от останалите. Препоръчвам ви я.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет сеп 28, 2007 17:25

Ах...Коелю, Коелю... умирам по книгите му. Разорих се вече, обаче диагнозата ми е ясна - пристрастена съм към писането му. В момента приключвам "Дневника на един маг" и докато я чета забравям даже елементарни физически нужди като храна, сън и други:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 03, 2007 13:41

Ей, намирам поклоници на Коелю тук... Чудно, чудно. Аз също обожавам... Последната му книга, `Вещицата от Портобело`, я прочетох за има-няма 2 дни, споделена с любима пейка и птичи гласове. И изобщо просто Коелю, какво друго може да каже? (:

Сега чета Оскар Уайлд - след `Портретът на Дориан Грей`, започнах пиесите и приказките му. Толкова пурпурен писател, затова и така близък. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон окт 15, 2007 10:40

Паулу Куелю и аз чета.
Наскоро прочетох "Махалото на Фуко" всеизвестната любима книга на манекенките. Очаквах повече от нея. Вярно е не като стандартните, но можеше и повече. За времето си е била разтъсваща, но по себе си съдейки на база други книги филми или чуто вече нещата са с поне една идея по-напред. Дали са копирали от нея? Не знам. Случва се хората да стигнат до сходни идеи без да знаят и да подозират дори за съществуването на други.
Последна промяна от Vassil на вт окт 16, 2007 9:33, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 15, 2007 21:27

В момента чета една книжка `Астрална проекция` Обичам книги на такава тематика Изпълват ме, точно мой тип са
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 20, 2007 22:48

Наред с другите четива наскоро прочетох "Майсторът и Маргарита". Откровенно не ми хареса, дори се учудих какво толкова са шумели покрай книгата преди, но нищо запознах се с още една класика.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 20, 2007 23:19

Преди седмица прочетох Шифърът на Леонардо, днес свърших Шестото клеймо, утре започвам да чета Цифрова крепост, ако открия Метеорът ще прочета и нея.
А иначе чета много - художествена литература, класика, поезия и специализирана и т. н. - в зависимост от настроението ми.
Но особено място в предпочитанията ми има научната фантастика,
ОБИЧАМ ДА ЧЕТА.
Любими книги Стършел на Етел Л. Войнич и Голото слънце на А.Азимов - изобщо всичко от него.
Да и винаги мога да чета О'Хнри.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 21, 2007 10:28

От няколко дни чета автобиографията на Чарли Чаплин. Всичко започна с факта, че трябва да пиша реферат за известна личност в киноиндустрията. Колебаех се измежду доста хора, накрая избрах него. Няколко дни по-късно така се зарибих, че изгледах почти всичките му филми - и като актьор, и като режисьор или сценарист, и вдействителност се вглъбих в това. Страхотна съдба, невероятни и недостижими до ден днешен постижения.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 16, 2008 11:51

Последното което четох беше
за енергийните вампири

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср яну 16, 2008 12:24

Пророчествата на Ванга

Има интересни неща :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 17, 2008 20:07

Тяло-родство-власт, от философията към социалната антропология. Морис Годелие. Интересни работи има из тая книга. Аз я чета само за обща култура.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори