Какво четете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб мар 21, 2009 20:09

Tea Алек Попов си е Алек Попов. Разказите му са един път. Търся "Другата смърт" още откакто я гледах на постановка. С малко думи постига това което някои постигат с цели страници. Има и добри има и не толкова добри неща, но така е при всички...
В момента по-скоро разглеждам отколкото да чета "Майкъл Мур - Глупави бели мъже .... и други жалки оправдания за състоянието на Америка" но определено не чета само това като книжка.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед мар 22, 2009 9:24

Преоткрих за себе си писателят Херман Хесе. "Сидхарта" - една невероятна книга.

Препрочитам и блъговете....

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед мар 22, 2009 12:48

О, да, "Сидхарта" е от онези книги, които просто трябва да се прочетат. Поздравления.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед мар 22, 2009 23:18

anahata написа:Преоткрих за себе си писателят Херман Хесе. "Сидхарта" - една невероятна книга.

Препрочитам и блъговете....
Блъговете от Блъг предполагам :P
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб апр 11, 2009 1:48

Блъг на Васил Тодоров и Бъди българин Джийвс и Лелите на са джентълмени- Удхаус
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт апр 14, 2009 10:07

Аз си прочетох един път книгата(за първи път на хартия). По-голямо чесане на его здраве му кажи. Интересен автор, но няма да го коментирам. :smt044 Наскоро прочетох доста книги повечето от които свързани с компютри, но освен тях:
Даниела Соколова - Пухкава приказка Много свежа книга за която просторно съм писал коментар в сайта на авторката.
Чета в момента и един учебник по обща психология. Общи глупости показващи колко сме назад в представата си за нас и как автора може да запълни цели 369 страници не казвайки нищо съществено поне в първите 100.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт апр 14, 2009 10:25

Призовавам Ви да ми помогнете:) Много ми трябват хубави български разкази, може и съвсем нови и непознати. Трябват ми за екранизация, студентски филм - 27 минути. Ако някой се сети нещо моля да пише - става въпрос за нещо, което да не се нуждае от костюми, пистолети и боровинков сок, а да може да се снима с малко пари. Предварително благодаря. Наистина, дори да е свръхбезизвестен автор, всяко предложение ще е ок. Опитах точно с Алек Попов, но за съжаление има едно единствено нещо, което може да напълни 27 минути и то свършва прекалено неясно:) Тъй че в момента съм в леко задънена улица...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » вт апр 14, 2009 22:51

Tea написа:Призовавам Ви да ми помогнете:) Много ми трябват хубави български разкази, може и съвсем нови и непознати. Трябват ми за екранизация, студентски филм - 27 минути. Ако някой се сети нещо моля да пише - става въпрос за нещо, което да не се нуждае от костюми, пистолети и боровинков сок, а да може да се снима с малко пари. Предварително благодаря. Наистина, дори да е свръхбезизвестен автор, всяко предложение ще е ок. Опитах точно с Алек Попов, но за съжаление има едно единствено нещо, което може да напълни 27 минути и то свършва прекалено неясно:) Тъй че в момента съм в леко задънена улица...
Виж в "Невероятни приключения" на Иван Аржентински - може да филмираш някоя глава - има една "случка" която може и да запълниш 27мин.
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт апр 14, 2009 23:59

Gab4o... защо, нещо грешно ли направих? Ако трябва ще се трие...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон апр 20, 2009 16:19

Преди дни за един ден прочетох "Не пипай тази книга" Направих го от корица до корица и не по диагоналният метод.
Книгата би впечатлил някой който не е виждал другите книги. Книгата прилича във въведението леко на моята (определено не сме копирали един от друг защото приликата е до тук). Има много по-добри начини да се използват парите дадени за нея(дори не слагам в това число моята книга). Имах някакво мнение начално много преди да я почна да я чета и това си остана. Добре, че не съм си я купил. Нищо което да ме изненада или да ми направи особено впечатление. Но не всички книги които много се рекламират са "боза". Например Духлес е един интересен пример за книга която не е това макар и леко да напомня друг руски автор Виктор Пелевин който е с класи над тия неща. Разбира се говорим за различни жанрове... Абе всеки си прави избора...

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт юли 28, 2009 16:13

"Не пипай тази книга", "Черната книга", "Бялата книга" - все трикове за реклама на книги.

Сега си препрочитам "Малкият принц" и ето над какво разсъждавам: "Вървиш ли право пред себе си, няма да отидеш далеч." Много точни думи. И така, Малкият принц слиза в света на "възрастните", "сериозните хора", за да направи своите открития за предубеденото и деформирано мислене на унифицирания човек. И той си създава рисунка на боя, глътнала слон - образен език, без който не можем да разберем философската му нагласа. Тази рисунка асоциира различни нива на мислене: от невежеството през знанието до познанието.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт юли 28, 2009 18:39

В момента чета превзета литература - Оскар Уайлд ...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет юли 30, 2009 18:10

Банкери Артър Хейли

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти: