Астрална проекция

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
realistic
Тишина
Регистриран: пон окт 19, 2009 20:20

Мнение от realistic » пон окт 19, 2009 20:33

Не зная от кога е тази тема... но я прочетох днес и реших да се включа в нея. На 20 години съм.. интересувам се от медицина и съм от момчетата, които се съмняват във всичко което прочетат. Напоследък посещавам форуми с окултни статии .. и просто ги чета от любопитство.. а не с цел заяждане. Запознах се с много хора и много паранормални неща.. но самият аз не съм викал духчета демончета.. не са ми правили магии.. не съм пътувал в никакви астрални пространства. Директно на темата !!!! Това, което е описала госпожицата ми е много познато .. защото аз и мои близки сме го изпитвали .. аз лично десетки пъти. Да наистина странно усещане.. чувстваш се парализиран .. не можеш да говориш.. виждаш какво става около теб но чак след 2-3 минуги се възтановяват способността за движение и комуникация. Та.. астрално пътуване - съмнявам се, прекалено скучно, Демони - твърде безобидни. Ето го и моето обяснение .. което далеч не е като вашите. Кота спиш по гръб и възглавницата е подпряла врата ти и ако си настрани и вратлето ти е извито (това е по-рядко) става притискане на някоя от главните артерии намиращи се около шията. Това променя крлъвното налягане и достига на кръв до самия мозък .. усеща се леко причернянаве.. после натиск върху тялото.... изпитващият го може да почувства, че се движи очите му са отворени адекватен е и в пълно съзнание. Но не може да говори.. да си движи тялото.. Това много често води до паника, която действа добре след 30-40 секунди сърцето вече бие по-ускорено и всичко се връща отново. Лягаш си по-удобно и всичко наред.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон окт 19, 2009 20:55

Всяка гледна точка в повече е винаги желана и полезна. Това прави форумната тема интересна и я съживява. Добре е дошъл още повече скептик защото не трябва да се взима нищо на 100% като истина.
Това е интересна гледна точка, надявам се да не е единично мнение. :)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср окт 21, 2009 20:19

И аз съм на мнение, че тези усещания са повече в резултат на някакъв недостиг на кислород или достатъчно кръв в мозъка, още повече, че това което описва Nana ми прилича на състояние близко до действието на някой пълни упойки.
На мен преди време като ми сложиха пълна упойка ми се парализира дясната страна, пред дясното око ми стана черна тъма, а пред лявото светло и такава паника ме обзе за около 10-15 сек. , че след като ме събуди анестезиолога, първото което ме попита е "Голям страх ли беше?", сигурно апаратурата се е побъркала и тя с мене :D
Та общо взето си мисля, че всички тези усещания са в следствие на химични процеси в организмите ни, но пък знае ли човек, всеки си гледа от камбанарията. :roll:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 29, 2009 9:37

realistic написа:Не зная от кога е тази тема... но я прочетох днес и реших да се включа в нея. На 20 години съм.. интересувам се от медицина и съм от момчетата, които се съмняват във всичко което прочетат. Напоследък посещавам форуми с окултни статии .. и просто ги чета от любопитство.. а не с цел заяждане. Запознах се с много хора и много паранормални неща.. но самият аз не съм викал духчета демончета.. не са ми правили магии.. не съм пътувал в никакви астрални пространства. Директно на темата !!!! Това, което е описала госпожицата ми е много познато .. защото аз и мои близки сме го изпитвали .. аз лично десетки пъти. Да наистина странно усещане.. чувстваш се парализиран .. не можеш да говориш.. виждаш какво става около теб но чак след 2-3 минуги се възтановяват способността за движение и комуникация. Та.. астрално пътуване - съмнявам се, прекалено скучно, Демони - твърде безобидни. Ето го и моето обяснение .. което далеч не е като вашите. Кота спиш по гръб и възглавницата е подпряла врата ти и ако си настрани и вратлето ти е извито (това е по-рядко) става притискане на някоя от главните артерии намиращи се около шията. Това променя крлъвното налягане и достига на кръв до самия мозък .. усеща се леко причернянаве.. после натиск върху тялото.... изпитващият го може да почувства, че се движи очите му са отворени адекватен е и в пълно съзнание. Но не може да говори.. да си движи тялото.. Това много често води до паника, която действа добре след 30-40 секунди сърцето вече бие по-ускорено и всичко се връща отново. Лягаш си по-удобно и всичко наред.
при мен се е получавало от ниско кръвно, рязко падане в сън. Само изключваме тежестта, не съм усещала такова нещо, а възглавницата ми е удобна. Общо взето - смятам, че и вие сте били с ниска кръвна захар или нещо от този род, за да ви се случи. И пак по темата - това не е астрална проекция, моля, не бъркайте!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Отговори