Купувате ли си музика на оригинални носители? или теглите?

Магията на музиката и всичко около нея.

Какво правите вие?

тегля от нета откъдето ми падне
7
100%

Общо гласове: 7

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 21:31

Тегля си. Едно време си купувах музика на оригинални носители, но откак открих неограничените възможности на пиратщината ...
Въпросът с парите е по-особен. Вярно, че хората са вложили пари и очакват да си ги избият; вярно, че това им е професията; вярно, че няма безплатен обяд, и ако не плащам за носителя, аз пак плащам за компютъра, за нета, отделям от времето си да издиря и изтегля. Но съществува и тази гледна точка - създаването на изкуство с мисълта това да носи пари опорочава самото изкуство.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб окт 20, 2007 22:17

Според мен е баланс между двете. Хем да не умре от глад хем да донесе послание на възможно повече хора. Оттам насетне е до човека.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » нед окт 21, 2007 12:55

Когато една група издаде албум е по-умно да го изтеглиш и ако ти хареса да си купиш диска, а не да го купиш без да си го слушал и да не ти хареса и да се изнервиш :D Понякога е по-разумно пиратството :)

Аз когато имам възможност си купувам оригинален албум или двд.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт яну 29, 2008 0:51

Малко дабъл пост, лошо няма :)

Та днес си купих оригинален диск на албум, който ми е най-на сърцето -
Avantasia - The Metal Opera prt.1. Допълнително си поръчах за тази Събота да ми докарат и последния албум на проекта Авантазия, който излезна преди няколко дни.

Колекцията ми расте бавно, но славно!
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт яну 29, 2008 8:49

Скоро май няма да си купя носител, не за друго но при мен пак идват mp3 с права дори за публично излъчване :P

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 1:32

За жалост имам малко оригинални дискове с музика и с филми. Основно си свалям туй което ми трябва. И скоро май няма да си купувам както изглежда. То и със софтуера е така. Всичко е free download. :smt140
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср мар 05, 2008 15:07

Avantasia - The Scarecrow си взех преди месец. Не съм особено доволен от албума, но поне колекцията да расте.
Изображение

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Мнение от Rivertold » пон апр 14, 2008 10:39

gorski_ написа:Avantasia - The Scarecrow си взех преди месец. Не съм особено доволен от албума, но поне колекцията да расте.
Как ще не си доволен, кърти мивки и цепи секвои албума, дето се вика. Да, от нет-а ми е, даже изтече преди официалната премиера... :oops: Ама може и да съм леко предубеден, понеже съм голям фен на Alice Cooper.

Като изключим проблема с парите, и това че голяма част от музиката, която искам/съм искал е почти неоткриваема, не знам дали все пак бих си купувал CD-та. Едно време съм купувал касетки и дискове, просто нямах нет още. По-удобно ми е с Music Library-то, от колкото да сменям диск след диск през няколко минути, или да трябва да си RIP-вам всяко CD.

Единствената оригинална музика която притежавам е Led Zeppelin Box-Set: The Complete Studio Recordings. Доста се оръсих за нея, 130-140 долара ми излезна (от чужбина си я купих), не ми беше и нужна (имах ги), може би от някаква колекционерска страст си ги купих... Пък баш Zeppelin си заслужават, по-дяволите :)
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пон апр 14, 2008 22:29

Абе Avantasia са ми толкова на сърцето, като чух последния албум почти ми се приплака. Тва че Купър го има в една песен не прави албума златен. Не съм особен фен на никой от гост музикантите, освен на Киске :smt126:
Изображение

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Мнение от Rivertold » ср апр 16, 2008 12:43

Е, не съм казал, че заради Купър е златен албума. Просто ме зарадва дъртия му глас, от 2006-та не съм му чувал нещо ново, време му е пак да се разпише. Така е, има по-различен звук (албума), малко на прогресив го избива, но е в умерени количества и (поне мен ме) радва, важно е да не се тъпче на едно място. Не че има смисъл да се спори - разни хора разни идеали. Много ще ми е интересно да чуя следващия Edguy, да видим Тобиъс в каква насока ще поведе нещата...

А, и за да не се брои цялото мнение за офтопик - да, като излезе новия Edguy от нета ще го сваля...
Изображение

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » вт апр 07, 2009 1:07

Всичко се тегли от нета, може би поради причината че тук няма от каде да се копуват такива неща. Това е кофти защото примерно щеше да ми е много хубаво да си купя цялата дискографиика на Tool и да си я имам. Другото кофти е че проекти като World melancholy не могат да се намерят из нета, а диск няма от каде да си купя в тоя град.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт апр 07, 2009 1:14

Ами поръчай си от друг град?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » вт апр 07, 2009 1:18

Проблема е че единствения град наблизо в който може да се намери нещо е Плевен. Поръчвах на едни приятели, ама те горките колко са сериозни... А когато на мен ми се отдаде възможност да отида все трябва да давам пари за някакви други неща и все не мога да отделя за някое друго албумче. Пък и там май нещата които ги търся ги няма.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Потребителски аватар
[ExZa]
Мярвал се
Регистриран: ср авг 12, 2009 19:04

Мнение от [ExZa] » ср авг 12, 2009 19:53

Купувам, албуми, DVD-та и прочие, когато нещо наистина ми харесва,
има значение за мен или е на любим изпълнител и тн.
Когато знам, че няма да го слушам "n" на брой пъти и после ще ми омръзне и ще събира прахоляк някъде.
Другото тегля от интернет.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: Купувате ли си музика на оригинални носители? или теглит

Мнение от Gab4o » нед юни 10, 2012 22:18

тази тема е особено актуална в момента...навлизането на авторското право като че ли вече не е идея, а факт. Променило ли се е нещо във вашето виждане за нещата?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Отговори