Яйцето или кокошката

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)

Яйцето или кокошката?

яйцето
1
20%
кокошката
3
60%
петелът
1
20%

Общо гласове: 5

vikito
Мярвал се
Регистриран: нед юли 21, 2013 11:34

Re:

Мнение от vikito » чет дек 12, 2013 22:42

Sirius написа:Яйцето, защото е клетка и след многократното деление на тази клетка се е излюпило пилето.
И от пилето е станало кокошка. :D
Дори и двете заедно, защото като следваме еволюцията, това значи, че яйца и излюпилите се от него постепенно еволюират докато стане птица или кокошка.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Re: Яйцето или кокошката

Мнение от Vassil » вт дек 17, 2013 18:13

Въпроса принципно е зададен по-скоро метафорично, и възможност за мислене от страна на философи. Тук в темата е били според мен просто възможност да се поспори по "вечните" теми малко по-несериозно. Защото извън философията при която това са просто две течения иначе не може да се отсече, защото не сме били там да наблюдаваме. Дори и да бяхме какво бихме спечелили реално, от това само по-себе си... Според мен нищо. А иначе е ясно, че организмите постоянно се развиват мутират и т.н. в резултат на условия на средата...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Re: Яйцето или кокошката

Мнение от Sirius » пон дек 30, 2013 23:59

Дори и метафорично пак си е нужна клетка и друга до нея за да се образува един организъм. Принципно, ако мислим не традиционно би трябвало да се приеме, че във всемирния хаос се е формирала една клетка "яйце" и от нея се е пръкнала кокошката в последствие. аз все още съм за яйцето, то е първо. Без него не би имало всичко последващо. :D

Отговори